Grodzisk Mazowiecki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Grodzisk Mazowiecki

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów
w Grodzisku Mazowieckim


Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęło swoją działalność w 2004 r. Został na ten cel adoptowany budynek gospodarczo – mieszkalny mieszczący się przy ul. Okrężnej 33.

Jest on usytuowany w pięknym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom miejscu. W pierwszym roku do trzy-oddziałowego przedszkola uczęszczało 60 dzieci. Liczba wychowanków z roku na rok wzrastała i w 2010 roku przystąpiono do rozbudowy przedszkola.
Obecnie w placówce mieści się pięć oddziałów obejmujących dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do przedszkola uczęszcza około 140 dzieci.

Przedszkole dysponuje:

1. Pięcioma salami dydaktycznymi z łazienkami
2. Dużą salą gimnastyczną z łazienkami dla dzieci
3. Salą integracji sensorycznej
4. Szatniami dla poszczególnych grup
5. Gabinetem dla specjalistów (logopeda, pedagog, psycholog)
6. Gabinetem dyrektora.
7. Pokojem nauczycielskim.
8. Pomieszczeniami administracyjnymi.
9. Pomieszczeniami kuchennymi z zapleczem magazynowym
10. Strychem

Plac zabaw o powierzchni 901m²  wyposażony jest w sprzęt i urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu a boisko obok sali gimnastycznej o powierzchni 162m² jest boiskiem wielozadaniowym służącym do ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu jaki i miejscem zabaw podczas różnych uroczystości przedszkolnych
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00. do 17.00. Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi sprawują siostry jak i personel świecki.


Głównym celem przedszkola jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych z dużym współudziałem rodziców. Dzieci są wprowadzane w świat wiary poprzez modlitwę, katechezę i comiesięczną Mszę Św.

W przedszkolu prowadzone są też zajęcia rozwijające wszechstronną aktywność dzieci i ich zdolności muzyczne, plastyczne, teatralne, językowe i matematyczne. Do zajęć wspierających należą: j. angielski, rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec towarzyski, akrobatyka, logopedia oraz dodatkowo balet, judo, piłka nożna.

 
Od przedszkola się wszystko zaczyna!
 
 

Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna
w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach
w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole im. Aniołów Stróżów uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. (CZYTAJ DALEJ...)

 

Zielona Noc w Przedszkolu

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Przedszkolu w Grodzisku Maz.

13.06.2019r.w grupie ŻABEK odbyło się Zakończenie Roku. Był to wyjątkowy dzień pełen pozytywnych emocji. Inscenizacja o tematyce wakacyjnej zakończyła się burzą oklasków. Na koniec s.Wenancja i p. Marzenka wręczyły dzieciom dyplomy i tabla. Wspólne zdjęcie uwieczniło ten moment na długie lata.

30 maja 2019r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Plan dnia był zapełniony po brzegi zabawą i tym co dzieci lubią najbardziej – lodami i popcornem. Dmuchańce, pokazy chemiczne i ciągła zabawa sprawiły, że wiele dzieci miało odtąd jedno marzenie – by Dzień Dziecka był codziennie…

25 maja 2019 r. - Dzień Rodziny w Przedszkolu Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz.
25 maja 2019 upłynął w naszym przedszkolu pod znakiem Rodziny. Doroczny spotkanie rodzin naszych wychowanków jest bardzo ważnym wydarzeniem. Dzieci przygotowują dla swoich najbliższych krótki występ i tak też było tym razem. Rodzice i rodzeństwo żywiołowo oklaskiwało przedszkolaków, którzy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, odśpiewali piosenki, a nawet zatańczyli. Ze swej strony rodzice przygotowali mnóstwo pyszności: były ciasta i ciasteczka, sałatki, owoce, a nawet dania z grilla. Po występach wszyscy mogli wziąć udział we wspólnych zabawach, prowadzonych fachowo przez animatora, zrobić ze słomy zabawne zwierzątko, czy pomalować koszulkę w wybrany przez siebie wzór. Pogoda szczęśliwie dopisała, było ciepło i słonecznie, jak powinno być, dosłownie i w przenośni, w każdej rodzinie. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: "Jeśli chcesz naprawić świat, to idź do domu i kochaj swoją rodzinę."

Sobotni poranek 25 maja w przedszkolu zgromadził nas licznie , by Rodzicom za miłość podziękować ślicznie. Dowodem wdzięczności były: wiersze, tańce i życzenia – „ Sto lat w zdrowiu i marzeń spełnienia”. Po występie Rodziców i dzieci bawił wesoły Bombel Ziombel, który znając dużo sztuczek sprawił na buziach dzieci dużo uśmiechu.
23 maja 2019r. grupa ŻABEK i grupa TYGRYSKÓW udała się do Rzgowa, do Parku Dmuchańców- „ Candy Park”. Zjeżdżalnie, labirynty, karuzela, wszystko co duszę rozwesela. Było w zasięgu rąk i nóg, każdy pomyślał ile mógł. A gdy na koniec  zabawy nadszedł czas, wracając do przedszkola spał prawie każdy z nas.
Konkurs matematyczny
14. maja 2019 odbył się w naszym przedszkolu Pierwszy Międzyprzedszkolny Konkurs Matematyczny. Organizatorem Konkursu była S. Kasjana Szalich. W skład Jurrii wchodzili: Dyrektora Oświaty Grodziska Maz. - P. Ewa Burzyk, P. Edyta Rybak i P. Rafał Daniszewskiego z Przedszkola Integracyjnego Króla Maciusia, a także przedstawiciel rodziców - P. Aneta B . Do Konkursu przystąpiły dzieci z pięciu placówek przedszkolnych tj: Przedszkole Nr 7 „Wróbelka Elemelka”, Przedszkole Niepubliczne „Tęczowe Ognisko”, Przedszkole Nr 4 z oddziałem Integracyjnym Króla Maciusia Pierwszego i Przedszkole Nr 1 „Pszczółki Mai”. Dzieci były w wieku 5, 6, 7 lat. Podczas 50 min zmagały się z naprawdę trudnymi zagadnieniami, dotyczącymi królowej nauk, jaką niewątpliwie jest matematyka. Musiały wykazać się wiadomościami z dodawania, odejmowania, godzin zegarowych, geometrii oraz szacować - co nie jest taką prostą sztuką. Jednak okazało się, że dla naszych orłów nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli tylko bardzo chcą. Pierwsze trzy miejsca, w tym tytuł Mistrza Matematyki, zdobyły dzieci z naszego przedszkola. Najlepszy wynik uzyskał Michał Lewandowski, z grupy Dzielne Sowy, zdobywając 54 punkty na 55 możliwych! Kolejni byli - Ignacy Majewski i Jaś Wojciechowski, - po 53 punkty. Organizatorzy zadbali, aby każde dziecko startujące w konkursie, otrzymało medal, nagrodę i pamiątkowy dyplom, jako zachętę do dalszej pracy i satysfakcję z dotychczas osiągniętych wyników. Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejny turniej.
Cieszymy się, że w tym dniu zaszczyciła nas P. Dyrektor Ewa Burzyk wieloletnia nauczycielka pasjonatka matematyki i organizatorka konkursów matematycznych dla dzieci. Dziś Dyrektor Oświaty w Grodzisku Mazowieckim.
Zielone przedszkole
 
W tym Roku przedszkolnym pod opieką s. Kasjany s. Jakuby i P. Klaudii oraz kilkorga rodziców  dzieci z grupy 6 – latków wyruszyły na  Zielone Przedszkole.
 Zielone Przedszkole - to dla większości dzieci zupełnie nowe doświadczenie. Sześciolatki z naszego przedszkola doświadczyły tego, wyjeżdżając do Poronina (niedaleko Zakopanego), na całe pięć dni! Od 6. do 10 maja. Bez rodziców, z opiekunami, spakowani w torby i walizki, wyruszyli, by podbić tatrzańskie szlaki. Najpierw długa podróż autokarem - i tu musimy podziękować Panu Burmistrzowi Grodziska, Grzegorzowi Benedykcińskiemu, który część gminnych funduszy przeznaczył na ten właśnie wyjazd. Potem czas zakwaterowania w ośrodku wczasowym "Halina" w Poroninie. Pierwsza noc bez mamy i taty i następnego dnia już wędrowaliśmy Doliną Kościeliską, urzeczeni zimowymi jeszcze, mimo wiosennej daty, krajobrazami. Następnego dnia dzieci dzielnie wspięły się na Rusinową Polanę, skąd roztaczał się wspaniały widok na Tatry. Kolejny dzień to poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii i przyrody w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanym, oraz zwiedzanie znanej wszystkim, reprezentacyjnej ulicy Krupówki. I okazało się, że już trzeba się pakować, bo piąty dzień, to ten ostatni, ale, żeby nie było tak smutno, po drodze dzieci doświadczyły jeszcze jednej frajdy w parku rozrywki Rabkoland. Do Grodziska dzielne sześciolatki wróciły pełne wrażeń, bogatsze o nowe doświadczenia i z przeświadczeniem, że nawet, mając tak mało lat, można być prawdziwym turystą i podbić świat.
21 marca 2019 roku
Leave no one behind, czyli nie zostawiaj nikogo w tyle – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Zespołu Downa. Jako społeczność przedszkolna po raz drugi włączyliśmy się do obchodów tego dnia.
„Nie zostawiaj nikogo w tyle... I tego życzmy sobie nawzajem. Każdego dnia. Abyśmy mogli iść jeden obok drugiego, ucząc się od siebie nawzajem, wspierając się, żyjąc obok siebie.”
Aby pomóc naszym dzieciom w zrozumieniu tego przesłania zostały w grupach przeprowadzone warsztaty „Każdy jest inny a jednak do siebie pasujemy” o tym, że się różnimy wyglądem, tym co lubimy jeść, jak słyszymy, widzimy, czujemy, jak przeżywamy. Różnimy się i to jest wspaniałe! Możemy spotkać kogoś, kto ma zespół Downa, kto bardziej albo słabiej słyszy, kto nie widzi a może słabo widzi, kto musi ścisnąć twoją dłoń by ją lepiej poczuć. Co nas łączy? Odpowiedzi na to pytanie szukamy każdego dnia :-)
Ciekawe zajęcia dla naszych przedszkolaków poprowadziła mama Martynki – Pani Aneta Lemańska. Rozmawiała z dziećmi o emocjach. Co odczuwamy, w jakich sytuacjach i, najważniejsze, jak sobie  z nimi poradzić. O ile dobre emocje są bezpieczne, miłe dla nas i otoczenia, o tyle te złe potrafią mocno uprzykrzyć życie. Z panią Anetą dzieci narysowały Koło Złości, w którym zapisano, co można zrobić, gdy jesteśmy bardzo wzburzeni. Dodatkowo dzieci mogły poznać konsekwencje swoich złych zachowań, spowodowanych obniżonym nastrojem, poprzez narysowanie na dużej kartce człowieka. Następnie kartka została pognieciona, obrazując, jak czują się inni, gdy stają się obiektem naszej złości.
Zajęcia te w ciekawy sposób pokazały dzieciom, jak emocje wpływają nie tylko na ich życie, ale też na otoczenie: rodziny, przyjaciół i kolegów.

"Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo, że szachy są dla nich dobre!"  (autor nieznany)
 
 
16 marca 2019 roku  odbył się w naszym przedszkolu Turniej Szachowy. Udział w nim wzięło prawie  sześciesięcioro dzieci, nie tylko z naszego przedszkola, ale również z innych  placówek. Każde z dzieci musiało rozegrać siedem 15-minutowych meczy.  Intelektualne pojedynki toczyły się w miłej atmosferze, uczestnikom humor  dopisywał, mimo tego, że zwycięstwo jednych było porażką drugich. Dzięki takim  turniejom dzieci rozwijają swoje szachowe umiejętności, ale też uczą się  dobrej, szlachetnej rywalizacji, oraz poznają nowych kolegów i koleżanki. Dla  wszystkich był to owocny w naukę i dobrą zabawę czas.
14 marca 2019 roku odbył się przedszkolny etap Recytatorskiego Konkursu „Malowanie słowem”. W tym roku Dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce „Polska słowem malowana”. W konkursie mogły wziąć udział 5 latki i 6 latki.  Brawo dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie! Wspieranie w Dzieciach odwagi przywraca w nich poczucie wartości a nauka wierszy ćwiczy pamięć i pokazuje piękno słowa. W finale konkursu nasze przedszkole reprezentować będzie Łucja i Helena. Gratulujemy! Cieszą nas bardzo pytania, które już słyszymy od Dzieci: kiedy następny konkurs? Oczywiście będzie. Może pt. Mój ulubiony wiersz? Szukajmy więc tych wierszy. Czytajmy wiersze.
8 marca 2019 grupa 6 latków wraz z nauczycielami była na bardzo ciekawej wycieczce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to fantastyczne i innowacyjne w swoim podejściu do zwiedzających miejsce, w którym żywa nauka sama wchodzi do głowy. Zamiast oglądania eksponatów za szybą, można wszystkiego dotknąć, poruszyć, sprawdzić - po prostu pobawić się w naukowca, a przy okazji poznać wiele ciekawych faktów o otaczającym nas świecie. W planetarium dzieci z zainteresowaniem obejrzały film "Polaris" - o niezwykłej przyjaźni pingwina-podróżnika i niedźwiedzia polarnego, którzy razem wyruszają na wyprawę w własnoręcznie zbudowanym statku kosmicznym. Na zwiedzanie były "tylko" dwie godziny - tylko, bo obejrzenie w tym czasie całego Centrum nie jest możliwe, gdyż oferuje wiele atrakcji, dlatego warto wrócić tu jeszcze raz.
 6 marca 2019 roku grupa sześciolatków miała okazję poszerzyć swoje wiadomości z zakresu najnowocześniejszej techniki programowania. Dzieci uczestniczyły w lekcji zorganizowanej w grodziskiej Mediatece. Pod okiem pana Pawła Wasilewskiego - pracownika tejże Mediateki - nasi wychowankowie konstruowali wiatrak z popularnych klocków Lego, który to, zaopatrzony w specjalny moduł, połączony z odpowiednim programem komputerowym, można było zaprogramować wedle uznania: ilość i kierunek obrotów, czas pracy, a nawet dźwięk wydawany przez obiekt. Dzieci pracowały w grupach, ucząc się przy okazji kreatywnej współpracy. Wszystkim udało się osiągnąć zamierzone cele, poszerzyć wiedzę w przyjemny, łatwo przyswajalny sposób, bo dzięki zabawie. Postaramy się, aby takich przedsięwzięć było jak najwięcej.
 
 
14.II. 2019r. – Bal karnawałowy w Przedszkolu
 

 
 
19.II. 20119r.„ Bella Musica ‘’ – miało miejsce spotkanie z operą i muzyką klasyczną. Prowadziła Pani Izabela Kazimierska pod tytułem : „ Legendy Warszawy
– akordeon”.
 
12.II. 2019r. – Imieniny Siostry Dyrektor Bonfilii. Uroczyście obchodzone przez całą brać przedszkolną. Były prezenty, tort i wspólny śpiew.

 
 
24 stycznia 2019 r. w Przedszkolu  Sióstr Opatrzności Bożej w Grodzisku Maz. odbyła się ważna uroczystość  dla grupy ŻABEK – dzień Babci i Dziadka.  4 – latki w tym dniu pokazały energię i radość jaka gości w ich serduszkach:  recytowały, śpiewały , tańczyły oraz grały na instrumentach. Po części  oficjalnej wspólnie z Babciami i Dziadkami nasze przedszkolaki zrobiły sobie  pamiątkowe zdjęcia. Drodzy Dziadkowie! Całe długie życie radość niech Wam  przeplata i szczęścia nić złota wije się przez lata. Dziękujemy Wam – s.  Wenancja, p. Marzena, p. Ewa.

 
Od 27. I -  do 1.II. 2019r. – Wyruszyliśmy na zimowisko do Murzasichla k / Zakopanego. W niedzielę po wspólnej modlitwie pojechaliśmy całą ekipą, na czele z s. Kasjaną w góry. Duchowemu wzrostowi towarzyszyli : O. Dariusz Nowicki i Ks. Bartosz Strzewiński a także wychowawcy -  s. Kasjana, s.Bonfilia, s. Jakuba , p. Klaudia,  p. Andżelika Chałubek – aktorka, która prowadziła zajęcia teatralne oraz Dawid Puchała – zajęcia wokalne. Byłą wspólna zabawa oraz wyjścia na stok narciarski. Zwiedziliśmy także Muzeum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanym oraz największy w Europie labirynt ze śniegu. Wszyscy powrócili do domu zadowoleni i szczęśliwi.
 

11. I. 2019r. – Odbyła się wizyta duszpasterska. Zaszczycił swą obecnością ks. Kapelan Wiesław Kosiński i poświęcił sale przedszkolne oraz dzieci i kadrę .

 
20. XII. 2018r. – Wyruszyliśmy na zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego, gdzie odbyła się lekcja pokazowa o rycerstwie w średniowieczu. Dzieci poznały nazwy takie jak : rycerz, jelec, szabla, kusza, rękojeść, głownia, pika, kordzik, szyszak, kolczuga, napierśnik, miecz jedno i dwuręczny , koń bojowy, paź, giermek, ostrogi. Każdy mógł spróbować unieść ciężki miecz oraz naciągnąć kuszę.

 
W dniu 18.12.2018 r. w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” 2018, którego organizatorem była Wioletta Kraszewska i Marzena Adach. Komisja składała się z 14 osób, w tym : s. Dyrektor Bonfilia oraz pracownicy w/w placówki.
W konkursie wzięło udział 25 dzieci z naszego przedszkola. W każdej grupie przyznano I miejsce oraz 2 wyróżnienia: MUCHOMORKI - I miejsce: Ignacy Brodowski, wyróżnienie: Wiktor Wąsik.  
ŻABKI -  I miejsce Nadia Oziębło,  wyróżnienia: Piotr Broński, Patryk Michałowski.
TYGRYSKI -  I miejsce Mateusz Kucharski,  wyróżnienie: Magdalena Jaworska.
MRÓWECZKI -  I miejsce Władysław Żukowski,  wyróżnienia: Piotr Brodowski, Ignacy Łajtar.
DZIELNE SOWY - I miejsce Jakub Filipiak,  wyróżnienia: Kamila Siwierksa, Weronika Grabowska.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

08.12.18 z okazji 10 – lecia przedszkola „Promienie” fundacji „Sternik” , odbyła się uroczysta gala rozdania nagród za konkurs plastyczny pt.: „ Ja i moje przedszkole”.  Celem konkursu było ukazanie placówki przedszkolnej oczami dziecka oraz pogłębienie więzi przedszkolaka z jego przedszkolem. Na rozstrzygnięciu konkursu nie zabrakło przedszkolaków z naszego przedszkola. Wyróżnienie zdobyli Martyna Lemańska z grupy Dzielnych Sów oraz Kuba Adamus z grupy Tygrysków.  Serdeczne gratulacje dla pozostałych uczestników. W ich imieniu nagrody odebrali: Amelka  z gr.6 – latków,  Zuzia i Patryk z gr. 4 – latków  oraz Ignacy z grupy 4,5 – latków.  

W dniu 6 grudnia 2018 r. do przedszkola   przyjechał  ”Czekoladowy autobus”. Nasza grupa udała się na godzinne warsztaty, podczas których dzieci przeniosły się w „czekoladowy świat”, poznały tajniki powstawania tego słodkiego przysmaku, miały również możliwość zrobienia własnej czekoladowej figurki, był również czas jej degustacji. Na koniec wszystkie dzieci otyrzymały „Dyplom mistrza czekolady” oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie we wnętrzu tego szczególnego autobusu.

3. XII . 2018 r. – Odbył się występ aktorów z teatru” Kamienica”. Jacek Zawada i Hanna Kochańska przedstawili bajkę pod tytułem ; „ O księżniczce, która miała niewygodne buty i o szewczyku, który ją uratował”.
Również 3.XII. złożyliśmy życzenia s. Kasjanie z okazji Imienin , a także gościliśmy w progach przedszkola gościa z nieba – Św. Mikołaja, który przyniósł grzecznym dzieciom prezenty, a mniej grzecznym rózgę. Towarzyszyło nam dużo radości i niecierpliwości, co może być ukryte pod pięknym papierem prezentowym?!( …)

20 listopada 2018 r. -  Konkurs Piosenki Patriotycznej w Przedszkolu Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz.
    
   Trzeci przedszkolny konkurs Piosenki Patriotycznej to wydarzenie otwarte dla dzieci z terenu naszego przedszkola. Jego celem jest m.in. opieka nad dziećmi szczególnie uzdolnionymi i dbałość o i ich rozwój. Każdy z trzech  etapów konkurs jest otwarty dla widowni.   Konkurs obejmuje  Piosenki (soliści – wokaliści) w kategoriach wiek 4-6,5 lat. Do konkursu można zgłosić się indywidualnie  przez rodzica lub wychowawcę.
   Na liście piosenek patriotycznych znalazły się m.in. „Warszawo ma ”, „Wojenko Wojenko ”, „Piechota ”, " Warszawskie dzieci ", Jesteśmy Polką i Polakiem "itp.
   - Dobór piosenek jest zróżnicowany muzycznie pod kątem stylistycznym, po to, aby każdy z uczestników mógł znaleźć utwór typowy dla siebie i swojej wrażliwości – powiedziała  organizatorka tegorocznego konkursu s. Sabina Andzejewska
   . Dzięki temu poznamy możliwości naszych   najmłodszych uczestników w szerszym zakresie. Każdy z uczestników został nagrodzony przez jurii w składzie P. Ani Krawczykiewicz, P. Iwony Tomaszek -Semkło i S. Antonetty Podolak. Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych solistów którzy z wielkim zaangażowaniem i szacunkiem dla Polski śpiewali patriotyczne pieśni

Listopad 2018 r. - Wycieczka na cmentarz
W dniu 15 listopada 2018 roku dzieci 6 letnie z przedszkola im. Aniołów Stróżów wraz
z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze na rodzinnych grobach. Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą Żołnierzy poległych w I i II Wojnie Światowej. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Przedszkolaki z Przedszkola Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. – dla Niepodległej 8 listopada 2018 r. – dzieci z najstarszej grupy naszego przedszkola pod przewodnictwem S. Kasjany, S. Jakuby i P. Klaudii uczciły 100 lat wolnej Polski poprzez piękny występ, na który składały się wiersze, piosnki i tańce. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

9 listopada 2018 – “Rekord dla Niepodległej”
Przedszkole Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. z radością włączyło się w akcję organizowaną przez MEN “Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na sali gimnastycznej przedszkola w łączności z innymi placówkami edukacyjnymi w Polsce zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn Polski. Uroczystość była pięknie przygotowana, dzieci i nauczyciele odświętnie ubrani i przyozdobieni małymi kotylionami. Uroczyście wprowadzona była flaga Polski. Do akcji dołączyły też Siostry ze Wspólnoty w Grodzisku Maz. wraz z Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk i Ks. Kapelanem Wiesławem Kosińskim. Na koniec uroczystości Matka Generalna skierowała do wszystkich zebranych krótkie słowo, ciesząc się tak pięknie przygotowaną Uroczystością.  
Wróć do spisu treści