Aktualności - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Aktualności
8 wrzesień 2019r. - przyjęcie do aspiratu
W dniu 8 września swoją drogę z Jezusem rozpoczęło kilka dziewcząt, które odkryły w sobie powołanie do życia zakonnego i odpowiedziały na nie decyzję wstąpienia do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Do aspiratu w grodzisku Mazowieckim została przyjęta Kasia z Żelechowa, a w Ayos w Kamerunie zostały przyjęte: Jacqline, Sophie, Diane. Tak więc wspólnota formacyji początkowej w Polsce liczy 2 aspirantki, a w Kamerunie - 4. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar nowych powołań, a naszym kochanym aspirantkom życzymy wielkiego i otwartego serca na współpracę z Jezusem.
FOTORELACJA
Rekolekcje dla sióstr w Grodzisku Mazowieckim
Na konieczności powrotu do pierwszego zachwytu powołaniem i przyjęcia stylu życia Chrystusa ukazanego w Ewangelii koncentrowały się nauki głoszone przez o. Andrzeja Barana OFMCap. podczas rekolekcji, które odbyły się w dniach 22-28 lipca 2019 r. w domu generalnym w Grodzisku Mazowieckim. W rekolekcjach uczestniczyło 28 sióstr, w tym 6 sióstr juniorystek, które 28 lipca złożyły śluby na rok.
FOTORELACJA
16 - 20 lipca 2019 r. - Irena k. Zaklikowa - wakacyjny zjazd Sióstr Juniorystek
Od 16 do 20 lipca 2019 r. odbył się wakacyjny zjazd Sióstr Juniorystek w Irenie k. Zaklikowa. Wakacyjny zjazd Juniorystek połączony jest z przygotowaniem do ślubów, dlatego formacje rozpoczął wykład z Ks. Dr. Jerzym Królem, który wprowadził Siostry w tematykę dojrzałości w odniesieniu do duchowego i pedagogicznego aspektu. W drodze ku dojrzałości każdego człowieka wpisuje się miłość i odpowiedzialność. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
13 lipca 2019r. - Grodzisk Maz. -Zakończenie XIX Kapituły Generalnej
Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej ma nowe radne generalne. Zostały nimi: s. Estera Jastrzębska, s. Bonflilia Hryciuk, s. Zdzisława Swoboda, s. Eleonora Kroj. Wybrane Siostry tworzą wraz z przełożoną generalną zarząd Zgromadzenia.
Sesją końcową i nabożeństwem dziękczynnym zakończyła się XIX Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.
Kochanej Matce i Siostrom Radnym życzymy owocnej posługi dla dobra naszego Zgromadzenia!
FOTORELACJA
10 lipca 2019r. - Grodzisk Maz. - XIX Kapituła Generalna
 
Trwają obrady XIX Kapituły Generalnej Zgromadzenia.
 
Szóstego dnia Kapituły Generalnej (10 lipca br.) przed obradami Siostry Delegatki wysłuchały wykładu Media za klauzurą ks. dr. hab. Krzysztofa Marcyńskiego SAC, kierownika Katedry Retoryki i Języka Mediów UKSW, wykładowcy WSD Księży Pallotynów w Ołtarzewie.
FOTORELACJA
7 lipca 2019r. - Grodzisk Maz. - XIX Kapituła Generalna
Nową Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej została s. Halina Modelska. Takiego wyboru dokonały Delegatki zebrane na XIX Kapitule Generalnej Zgromadzenia. Życzymy Kochanej Matce darów Ducha Świętego i zapewniamy o modlitwie!
Z serca dziękujemy Matce  Antoninie Kasjaniuk za 12-letnią posługę przełożonej generalnej naszego  Zgromadzenia, niech sam Pan będzie Matce nagrodą i otacza swoją  opieką.
 
W niedzielne popołudnie (7 lipca br.) Siostry Delegatki udały się do Niepokalanowa, by przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana wypraszać potrzebne łaski dla nowowybranej Matki Haliny Modelskiej i całego Zgromadzenia.
FOTORELACJA
NIEPOKALANÓW
6 lipca 2019 r - Grodzisk Maz. - XIX Kapituła Generalna
Drugi dzień Kapituły Generalnej miał charakter sprawozdawczy. Kapitule przedstawione zostały sprawozdania: finansowo-ekonomiczne, z działalności misyjnej, z pracy formacyjnej i działalności referatu powołaniowego.
FOTORELACJA
5 lipca 2019 r. w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła się XIX Kapituł Generalna
5 lipca 2019 r. w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła się XIX Kapituła Generalna, którą poprzedził dzień skupienia prowadzony przez o. prof. Andrzeja Derdziuka OFMCap. Pierwszego dnia kapituły odbyła się sesja inauguracyjna oraz rozpoczęła się sesja sprawozdawcza, podczas której Matka Antonina Kasjaniuk, Przełożona Generalna, przedstawiła sprawozdanie z pracy Zarządu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej oraz z życia i działalności apostolskiej i misyjnej Zgromadzenia w latach 2013-2019, któremu Delegatki udzieliły absolutorium. Tuż po tym nastąpiło rozwiązanie Zarządu Generalnego.
FOTORELACJA

Na dobry początek WAKACJI Z PANEM BOGIEM!

W dniach 24-26.06. scholka dziecięca ,,Radość” z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie wraz z s.Immakulatą Podczasiak  i z opiekunami, wzięła udział w upragnionej wycieczce w piękne Pieniny. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Srebrny Jubileusz Sióstr 2019 - Grodzisk Maz.

16 czerwca 2019 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz. Jubileusz 25- lecia profesji zakonnej przeżywały 4 Siostry: S. Paula Bielecka, S. Luiza Bielecka, S. Zuzanna Słodyczka i S. Józefa Marcisz. (CZYTAJ DALEJ...)

FOTORELACJA

PIERWSZOKOMUNIJNI W ŚWINICACH WARCKICH
Z dziękczynieniem u św. s. Faustyny
Wzorem ubiegłych lat na zakończenie „Białego Tygodnia” (8 czerwca 2019 r.), dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Przyjmie) wraz z katechetką s. Immakulatą Padczasiak CSDP udały się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (bratnia diecezja włocławska, dekanat uniejowski).(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
9 – tygodniowa Nowenna za Kapłanów i Osoby Konsekrowane
Odpowiadając na prośbę i zachętę Matki Generalnej Antoniny Kasjaniuk,włączamy się w modlitwę wszystkich zgromadzeń zakonnych w intencji kapłanów, która trwać będzie przez 9 tygodni, począwszy od 30 maja.
Każdego dnia o godz. 20.30 spotykamy się na modlitwie różańcowej, do której zapraszamy także kapłanów i osoby świeckie.
19 maja 2019 r. - Poświęcenie kaplicy i nowego domu Sióstr w Międzyrzecu Podl.
Trwając w radości okresu wielkanocnego przeżywałyśmy uroczystość ważną dla lokalnej Wspólnoty Sióstr w Międzyrzecu Podl. i całego Zgromadzenia. W niedzielę 19 maja 2019 roku Jego Ekscelencja Ks. Biskup Kazimierz Gurda pobłogosławił nową kaplicę i dom Sióstr w Międzyrzecu Podlaskim. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
15 maja 2019 r .- Przemyśl - zmarła Siostra Eufrozyna Wąsowska
Z wiarą i nadzieją życia wiecznego informujemy, że 15 maja 2019 r . w wieku 91 lat zmarła nasza Droga Siostra Eufrozyna Wąsowska. Polecamy naszą zmarłą Siostrę, modlitwom, by Miłosierny Pan przebaczył Jej grzechy i przyjął Ją do Swojej Chwały.
NEKROLOG
FOTORELACJA
FOTORELACJA Z POGRZEBU
11 maj 2019 - Golina - wigilia Niedzieli Dobrego Pastzerza
W sobotę wieczorem, dn. 11.05.2019 r., w przededniu Niedzieli Pana Jezusa Dobrego Pasterza, w kaplicy sióstr w Golinie zgromadziła się grupa młodzieży wraz z księdzem wikarym, Arturem Kazeckim. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, młodzi włączyli się w rozważania tzw DROGI ŚWIATŁA, zastanawiając się nad  tajemnicami z życia Zmartwychwstałego Chrystusa oraz nad wyborem własnej drogi powołania. Po skończonej modlitwie, na młodzież czekał pyszny poczęstunek, a po nim rozmowa z księdzem i siostrami. Młodzi mieli czas na zadawanie trudnych pytań i wysłuchanie świadectwa powołania zakonnego i kapłańskiego. Spotkanie zakończyło się w atmosferze wielkiej wdzięczności i radości.


Kamerun - Ayos, 11 maja 2019 r.
W  tym dniu na naszej misji odbyło się zakończenie roku działalności grupy  dziecięcej - CoopMonde. Dzień ten był pełen radości dla naszych dzieci. Oprócz  wesołych zabaw, tańców i śpiewów, były pogadanki edukacyjne przygotowane przez  opiekunów grup oraz możliwość obejrzenia filmu i zjedzenia obfitego posiłku.(CZYTAJ DALEJ...)

FOTORELACJA

Irena k/ Zaklikowa 2 maja 2019 r - zmarła Siostra Magdalena Sobstyl
Z wiarą i nadzieją życia wiecznego w Chrystusie, informujemy, że dnia 2 maja  2019 r., w Irenie k/Zaklikowa zmarła śp. Siostra Magdalena (Jadwiga) Sobstyl.
Prosimy o modlitwę za naszą zmarła Siostrę, by Pan w Swym Miłosierdziu przebaczył jej grzechy i przyjął ją do Swojej Chwały.
NEKROLOG
FOTORELACJA

Ayos – pielgrzymka do Sankturaium Bożego Miłosierdzia
Dnia 26 kwietnia 2019 r. z naszej Parafii św. Marcina w Ayos wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Atoku. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
Niedziela Miłosierdzia w Tokyo w Japonii
Kochane Siostry, Kochani Rodacy!
Pragniemy podzielić się radością z naszej misji w Tokyo w Japonii. W niedzielę Miłosierdzia Bożego odbyła się u nas Msza św. szczególnie podkreślająca Boże Miłosierdzie.
Jak rzadko się zdarza tutaj w Japonii, cały kościół był wypełniony wiernymi. Mszę świętą oprawił O. Dominikanin Paweł Janociński – duszpasterz polonii w Tokyo. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
25-28 kwietnia 2019r. Zjazd formacji permanentnej  w Grodzisku Mazowieckim.
W dniach 25-28 kwietnia 2019 r. 39 Sióstr profesek wieczystych uczestniczyło w zjeździe formacyjnym pt. ”Media za klauzurą”. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

28 kwietnia 2019 r. – Gniezno – Uroczystości ku czci św. Wojciecha i wręczenie krzyży misyjnych
Siostry zakonne, księża i dwie misjonarki świeckie otrzymały dziś od nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio krzyże misyjne. Wśród nich była nasza Siostra Amadeusza Sowińska, która przygotowuje się do wyjazdu na misje do Kamerunu.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJACiemnice i Groby Pańskie wykonane przez Siostry naszego Zgromadzenia  
Ciemnice
Groby Pańskie
Grodzisk Maz. - Niedziela Palmowa 2019 r.
Niedziela Palmowa, zwana też Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna okres przygotowania duchowego do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Idziemy w uroczystej procesji za Jezusem zmierzającym do Jerozolimy. Trzymając w dłoniach poświęcone palmy, śpiewamy uroczyste “Hosanna Synowi Dawidowemu”!
O godz. 15.00 – uczestniczymy w drodze krzyżowej ulicami naszej Parafii. Idziemy z Chrystusem dźwigającym krzyż.
                                            FOTORELACJA
Przewodnik po Triduum Paschalnym

ZBAWIENIE przyszło przez KRZYŻ!
W Wielkim Poście bierzemy udział w nabożeństwach pasyjnych, podczas których rozważamy mękę i śmierć Zbawiciela. Obok gorzkich żali to właśnie droga krzyżowa w symboliczny sposób pokazuje ostatnie godziny życia Pana Jezusa. Dodatkowo skłania do refleksji i pomaga w głębszym zrozumieniu Tajemnicy Odkupienia.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
1/2 kwietnia 2019 r. - nocne czuwanie naszego Zgromadzenia na Jasnej Górze
W nocy z 1/2 kwietnia br.  Zgromadzenie nasze kolejny już raz podjęło nocne czuwanie na Jasnej Górze. U  tronu Jasnogórskiej Pani licznie zgromadziły się Siostry z wielu Wspólnot w  Polsce, a także Siostry pracujące na Ukrainie: w Rówenum i w Sławucie wraz z  wiernymi świeckimi. Razem z Siostrami modliła się także młodzież z Nowogardu i  Twardogóry Syc., osoby świeckie związane z Siostrami poprzez miejsca pracy oraz  Przyjaciele Zgromadzenia i rodziny Sióstr. Mszę św. o północy sprawowało dwóch  kapłanów, przewodniczył O. Michał Legan OSPPE, który wygłosił homilię i Ks..  Wiesław Kosiński kapelan Wspólnoty Sióstr domu generalnego. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
29-31.03.2019 - Grodzisk Mazowiecki - rekolekcje dla dziewcząt
W dn. 29-31.03.2019r. w Grodzisku Mazowieckim odbyły się wielkopostne rekolekcje ewangelizacyjne dla dziewcząt zatytułowane "Gdzie Jesteś?". Wzięły w nich udział dziewczęta z Raszyna, Warszawy, Grzebowilka, okolic Łukowa, Białej Podlaskiej, Leśnej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Żelechowa, Nowogródka Pomorskiego, Tomaszowa Lubelskiego, Tarnowskich Gór i Twardogóry.
Rekolekcje były czasem umocnienia więzi z Jezusem, poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania oraz czasem głębokiej zadumy i refleksji.
FOTORELACJA
Rozpoczął się Wielki Post, czas modlitwy, postu i jałmużny, czas aby przygotować się
na Nowe Życie ... Zmartwychwstanie.

Wielki Post 2019 z Siostrą Misjonarką ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej
Rozpoczął się Wielki Post jest to czas szczególnej modlitwy i czynienia dobra.  Warto ten czas wykorzystać i przeżyć dobrze. Jedną z propozycji na Wielki Post może być okazanie solidarności i wsparcie konkretnej osoby, która pomaga naszym siostrom i braciom w dalekim Kamerunie czy Japonii. Zachęcamy gorąco, aby przez cały okres Wielkiego Postu wspierać modlitewnie, a jeśli ktoś zechce to także materialnie wybraną Misjonarkę naszego Zgromadzenia.
konto misyjne  Bank PKO S.A. I O. w Żyrardowie   91 1240 3350 1111 0010 0769 1556
                                                                                                                          Bóg zapłać
Możesz również dołączyć do akcji Misjonarz na Post. Jest to ogólnopolska akcja duchowego wsparcia  misjonarzy w Wielkim Poście przez np. modlitwę, post lub ofiarowanie  cierpienia. Dołącz do akcji na www.misjonarznapost.pl

Zjazd junioratu - Irena/k Zaklikowa - 23-28.02.2019
W Irenie od 23 do 28 lutego 2019 r. odbył się zimowy zjazd Junioratu. Siostra Mistrzyni Zdzisława Swoboda w trosce o rozwój w powołaniu zaplanowała wyjątkowy czas dla 6 Juniorystek: z Grodziska Maz., Przemyśla, Łąki i Lublina. W formacji i drodze ku dojrzałości, która nigdy się nie kończy towarzyszyli nam również zaproszeni Kapłani. (CZYTAJ DALEJ...)

FOTORELACJA

Przemyśl - 16 – 22 lutego 2019 – kolejna seria rekolekcji zakonnych
W dniach od 16 do 22 lutego br. w domu zakonnym w Przemyślu odbyła się  kolejna seria rekolekcji dla Sióstr. W rekolekcjach wzięły udział  Siostry z różnych placówek w Polsce i z za granicy (Szwajcaria i  Ukraina),a przewodniczył im O. dr Mirosław Adaszkiewicz OFM Conv.,  kustosz Sanktuarium z Niepokalanowa. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
2 lutego 2019 r. – Dzień Życia Konsekrowanego
2 luty – Święto Ofiarowania Pańskiego  – to szczególny dzień dla osób konsekrowanych, przypomina nam o naszym osobistym spotkaniu z Chrystusem, o naszym powołaniu.
Poprzez śluby zakonne – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa pragniemy ofiarować się Bogu do Jego wyłącznej dyspozycji – tak jak stało się to w dniu ofiarowania Pana Jezusa w świątyni.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
Grodzisk Maz. 30 stycznia 2019- zmarła s. Bonifacja Miszczuk
Z wiarą i ufnością w Boże Miłosierdzie informujemy, że dnia 30 stycznia 2019 r. Pan odwołał do siebie następną Siostrę naszego Zgromadzenia. Po cierpieniu i krótkiej chorobie, zmarła w Grodzisku Maz. S. Bonifacja Miszczuk. Polecamy naszą zmarłą Siostrę modlitwom wszystkich, prosząc by Miłosierny Pan przebaczył Jej grzechy i otworzył bramy nieba.
FOTORELACJA
Dokumenty Procesu Beatyfikacyjnegi Sługi Bożej M. Antoniny Mirskiej w Rzymie
Po zakończeniu diecezjalnego etapu Procesu Beatyfikacyjnego Sł. Bożej Matki Antoniny Mirskiej w Archidiecezji Przemyskiej zebrana dokumentacja została dostarczona dnia 25 stycznia br. do Kongregacji ds. Świętych w Rzymie.(CZYTAJ DALEJ...)
 
                       Krótki życiorys Sługi Bożej
                    FOTORELACJA

13 stycznia 2019 r. – Jasełka Bożonarodzeniowe w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podl.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, nasza wspólnota parafialna miała okazję uczestniczyć w Bożonarodzeniowych jasełkach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Z JASEŁKAMI W HOSPICJUM - Golina - 13 stycznia 2019 r

ak nieść radość cierpiącym i chorym?
Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.
                                                                                                                św. Jan Paweł II
    
      Święta Bożego Narodzenia każdemu z nas kojarzą się z rodzinną i nad wyraz ciepłą atmosferą. Zazwyczaj nikt wtedy nie myśli o cierpieniu czy chorobie, a są one przecież wpisane nieodłącznie w ludzkie życie. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Styczeń 2019 – Rekolekcje Ignacjańskie w Szczawnicy

W dniach 06-14.01.2019 r. w Szczawnicy kolejna grupa Sióstr wzięła udział  w  rekolekcjach ignacjańskich ostatniego tygodnia tzw. Syntezy. Duchowymi przewodnikami tych dni byli Ojcowie Jezuici: O. Artur Wenner i O. Jan Mazur. Głównym tematem Syntezy byłoŁ „Szukać  i znajdywać Pana Boga we wszystkim”.  Konferencje i medytacje opierały się na rozważaniu Słowa Bożego i układały się w tematy m.in.: Czy jest możliwe moje spotkanie z Bogiem? Moje zmysły szukają  Boga;  Doświadczenie Boga w stworzeniu;  Poszukiwanie Boga w modlitwie. Bóg objawiający się w pięknie. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA

Zakończenie diecezjalnego etapu Procesu Beatyfikacyjnego Sługi Bożej Matki Antoniny Mirskiej - Przemyśl - 8 stycznia 2019 r.

   Z radością informujemy, że dnia 8 stycznia 2019 r. zakończył się diecezjalny etap Procesu Beatyfikacyjnego Sługi Bożej Matki Antoniny Mirskiej - Założycielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Teraz dokumenty trafią do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.
Bogu niech  będą dzięki za osobę i dzieło naszej Matki Założycielki.
Wszystko na  większą chwałę Bożą!
FOTORELACJA

 Kolędnicy w Golinie
 „Dobro, które czynimy dla innych, powraca do nas”-przekonały się o tym dzieci ze scholki „Radość”, z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie wraz z S. Immakulatą.(CZYTAJ DALEJ...)
              FOTORELACJA

27.12.2018 r. - 2.01.2019 r. - Rekolekcje w Grodzisku Maz.
Na przełomie roku w domu generalnym w Grodzisku Maz. odbyła się pierwsza seria rekolekcji zakonnych dla Sióstr. W rekolekcjach wzięły udział Siostry z różnych placówek w Polsce i z za granicy (Szwajcaria), przewodniczył O.Mirosław Adaszkiewicz OFMConv.
FOTORELACJA

Grodzisk Maz. 27 grudnia 2018 r - zmarła Siostra Ryta Nowak
27 XII 2018 r. w wieku 96 lat zmarła s. Ryta Marianna Nowak, najstarsza siostra Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, w którym przeżyła 70 lat. Dziękujemy Bogu za dar Jej osoby. Życie siostry Ryty było świadectwem wierności Bogu, powołaniu, umiłowania Zgromadzenia i ludzi. Siostra Ryta do końca ubogacała nas swą pogodą ducha, optymizmem, nadzieją. Mamy więc nadzieję, że cieszy się radością Nieba.
FOTORELACJA
Przemyśl 24 grudnia 2018 r - zmarła nasza Siostra Leontyna Bacza
Z żalem ale też z nadzieją życia wiecznego informujemy, że w Wigilię Bożego Narodzenia – 24 grudnia 2018 r. w Przemyślu zmarła nasza Siostra Leontyna Bacza.
Polecamy Jej dusze Miłosiernemu Bogu, prosząc wszystkich o modlitwę.
FOTORELACJA
Szopki Bożonarodzeniowe 2018
Trwa okres Bożego Narodzenia. Nasze duchowe drogi prowadzą do Betlejem, gdzie narodził się Jezus nasz Zbawiciel.
Żłóbek Jezusa – w pięknej katedrze, w parafialnym kościele czy w zaciszu zakonnej kaplicy – jest zawsze miejscem przy którym kontemplujemy Miłość BOGA do człowieka. W naszych kaplicach i parafiach gdzie pracujemy, też znajdują się symboliczne Żłóbki Jezusa, może skromne i maleńkie, ale zawsze piękne miłością serc Sióstr, które je przygotowały i tych, którzy przy nich się modlą.
Zapraszamy do obejrzenia ich w galerii.
Wieczerza wigilijna
Modlitwa przed Wieczerzą Wigilijną

Wywiad z Rzecznikiem KEP

Z pozdrowieniami przed Wigilią:   https://youtu.be/wKAavHP12eY
Jubileusz  30 – lat posługi Sióstr w Sion w Szwajcarii
30 lat obecności i posługi Sióstr Opatrzności Bożej w Sion w Szwajcarii, to jubileusz który w niedziele 9 grudnia 2018 r zgromadził nas na uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jean- Marie Lovey (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
Poświęcenie Kaplicy pod wezwaniem św. Józefa w domu Sióstr w Lublinie
U progu adwentowego oczekiwania na przyjście Pana, w patronalne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – misjonarza i ewangelizatora Indii, wspólnota Sióstr w Lublinie przy Parafii Miłosierdzia Bożego przeżywała radość erygowania i poświęcenia Kaplicy pod wezwaniem św. Józefa.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
8 grudnia 2018 r. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Złoty Jubileusz S. Taidy Banaszek
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to patronalne święto naszego  Zgromadzenia. W tym dniu S. Taida Banaszek obchodziła złoty Jubileusz Profesji  zakonnej.
W czasie uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przez Ks. Kapelana Wiesława  Kosińskiego i Ks. Józefa Targosza SAC – spowiednika Sióstr,  dostojna  Jubilatka odnowiła śluby zakonne. W uroczystości uczestniczyła Wspólnota Sióstr  z Grodziska Maz. wraz z Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk oraz  zaproszeni  goście.  Jubileusz to czas łaski i czas wdzięczności i w takim duchu  Siostra Jubilatka przeżyła cały dzień. Życzymy, by Łaska Boża nadal jej  towarzyszyła, by ofiarnie i z wdzięcznością służyła Bogu i ludziom.
FOTORELACJA
24 listopada 2018r. - Poświęcenie Domu Opatrznosci Bożej w Irenie
 
Dnia 24. 11. 2018 r. w Irenie k/Kraśnika został poświęcony Dom Opatrzności Bożej, który jest domem zakonnym dla Sióstr chorych i starszych. Jest to pierwszy taki dom w naszym Zgromadzeniu. Uroczystości przewodniczył Ks. Bp Stefan Regmunt. Liturgię ubogaciła obecność kapłanów związanych z naszym Zgromadzeniem. W tym wielkim wydarzeniu wzięła udział Matka generalna Antonina Kasjaniuk wraz z Siostrami z Zarządu oraz zaproszone Siostry z pobliskich placówek. Była również obecna cała Wspólnota Sióstr z Ireny oraz mieszkanki miejscowego DPS. Piękną oprawę muzyczną przygotował chór „Gloria” z Zaklikowa. Dla naszego Zgromadzenia było to historyczne wydarzenie. Dziękujemy Panu Bogu za to dzieło, a Siostrom, które tam przebywają życzymy opieki Bożej Opatrzności.
FOTORELACJA

23 listopada 2018 r. – 113 rocznica śmierci naszej Matki  Założycielki Sł. Bożej Antoniny Mirskiej
 
W tym roku w Parafii w Golinie w niedzielę poprzedzającą tę datę, tj. 18 listopada, uczniowie z klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego  pod kierunkiem s. Immakulaty Podczasiak podczas Eucharystii o godz. 11:30 przedstawili inscenizację nawiązującą do ofiarnego życia i posługi Sł. Bożej Matki Antoniny Mirskiej. Przedstawienie zakończył taniec do słów piosenki „Jesteśmy piękni” ukazujący piękno osoby Założycielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, która niczego nie stawiała ponad miłość Chrystusa. Po każdej Mszy św. siostry rozprowadzały foldery, obrazki i książki poświęcone Matce Antoninie, działalności i misji Zgromadzenia.
 
 W ciągu tygodnia s. Immakulata przeprowadziła katechezy w klasach 0-IV opowiadające o życiu Matki Antoniny Mirskiej, w czasie których dzieci mogły zapoznać się z historią Marcysi, która została siostrą zakonną, słuchając tekstu książki pt „Dziewczynka o złotym sercu”, autorstwa s. Loretty Dmytryszyn. Na zakończenie katechezy wszystkie dzieci otrzymały obrazki i kolorowanki lub rebusy nawiązujące do tematu.  (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
Grodzisk Maz. - Spotkanie formacyjne dla Sióstr Przełożonych i Sióstr Mistrzyń
 
W dniach od 15 do 18 listopada 2018 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz., odbyło spotkanie formacyjne Sióstr Przełożonych i Sióstr Mistrzyń poszczególnych etapów formacji. W spotkaniu uczestniczyły 34 Siostry posługujące we Wspólnotach w Polsce i za granicą (Szwajcaria i Ukraina).(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
100 - lecie odzyskania Niepodległości w Parafii św. Michała Archanioła i Matki Bożej Królowej w Jastrowiu
W radosne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości włączyły się dzieci i młodzież z parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Michała Archanioła w Jastrowiu razem z siostrami katechetkami s. Lucencją  i s. Klaudią. Siostry zakrystianki: S. Scholastyka i S. Laura przygotowały piękne dekoracje.
FOTORELACJA
Przedszkolaki z Przedszkola Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. – dla Niepodległej
8 listopada 2018 r. – dzieci z najstarszej grupy naszego przedszkola pod przewodnictwem S. Kasjany, S. Jakuby i P. Klaudii uczciły 100 lat wolnej Polski poprzez piękny występ, na który składały się wiersze, piosnki i tańce. Zapraszamy do obejrzenia filmu:
100 – lecie odzyskania Niepodległości – Parafia Miłosierdzia Bożego w Lublinie
Włączając się w radosne obchody 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości dzieci
i młodzież parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie pod opieką sióstr katechetek przygotowały montaż słowno-muzyczny pt.: „Dziękujemy Tobie Polsko”.
FOTORELACJA
100 – lecie odzyskania  Niepodległości w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podl.
W obchody 100-lecie odzyskania Niepodległości włączyli się także uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego z Bielska Podlaskiego, którzy  wraz z S. Wiktorią Byszuk przygotowali i przedstawili w Parafii Miłosierdzia  Bożego spektakl pt. ,,Ojczyzna”.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
100 – lecie  odzyskania Niepodległości – Tokio - Nakameguro (Japonia)
W setną rocznicę odzyskania niepodległości w  kościele św. Michała Archanioła w Tokio – Nakameguro została odprawiona  dziękczynna Eucharystia koncelebrowana przez 6 polskich kapłanów posługujących  na misjach w Japonii. (CZYTAJ DALEJ...)

 
100 lecie odzyskania niepodległości – SION – SZWAJCARIA

 
Z radością wspólnota Sióstr z Visp i Sion świętowała z podopiecznymi z naszego zakładu opieki i polonią szwajcarską 100 lecie odzyskania niepodległości. W porannej Mszy Świętej w języku francuskim dziękowaliśmy z mieszkańcami naszego zakładu za odzyskanie wolności naszej Ojczyzny.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
11 listopada 2018 r. – 100 lat wolnej Polski
Obchody Święta Niepodległości w Warszawie rozpoczęły się Mszą świętą w intencji Ojczyzny, sprawowaną w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie o godzinie 9:00. Mszy św. przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Salwatore Pennacchio, a homilię wygłosił Przewodniczący Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki, przy współkoncelebrze Ks. Kardynała Kazimierza Nycza i biskupów warszawskich oraz licznie zebranych kapłanów.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA


9 listopada 2018 – “Rekord dla Niepodległej”
Przedszkole Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. z radością włączyło się w akcję organizowaną przez MEN “Rekord dla Niepodległej”.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA


MINI SZTUKA W  KOŚCIELE
O  Niepodległej u Matki Bożej Szkaplerznej w  Golinie
100 lat - ten  właśnie okrągły przedział czasu upłynął od momentu odzyskania przez Polskę  niepodległości. Dzięki Bogu i bohaterom takim Józef Piłsudski czy Roman Dmowski  123 lata uciemiężenia ze strony Prus, Austrii i Rosji przeszły definitywnie do  historii.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
1 listopada  - Wszyscy Święci
Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. (CZYTAJ DALEJ...)

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas szczególnej zadumy i modlitwy przy grobach naszych zmarłych Sióstr, kapłanów, przyjaciół i znajomych.
FOTORELACJA31 października 2018 r - Golina
31 października 2018 r. – “Anielska Radość” w Szkole Podstawowej w Golinie
    W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, dn. 31.10.2018 r. już po raz kolejny nauczyciele i dzieci wzięli udział w obchodach  „Anielskiej Radości”(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
“Noc Świętych” – w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie
W parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie wieczorem dn. 31.10.2018 r. miała miejsce VII Noc Świętych zorganizowana przez ks. Artura Kazeckiego i s.Immakulatę Podczasiak, przy udziale wspólnoty młodzieżowej i dzieci.(CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród – czytamy w liście pasterskim Episkopatu Polski z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Biskupi podkreślają, że odzyskana 100 lat temu niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze, ale wymaga od każdego pokolenia troski o Ojczyznę. (CZYTAJ DALEJ...)
Synod o młodzieży 2018r.
Homilia Papieża Franciszka na zakończenie Synodu Biskupów o Młodzieży
O znaczeniu wysłuchania drugiej osoby, stawania się bliskim i konieczności świadczenia o radości Jezusa mówił Franciszek w homilii podczas Mszy św. w Bazylice św. Piotra w Watykanie kończącej XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat młodzieży. Ojciec Święty podziękował wszystkim uczestnikom prac synodalnych. (CZYTAJ DALEJ...)

List ojców synodalnych do młodzieży
„Kościół i świat pilnie potrzebują waszego entuzjazmu. Stańcie się towarzyszami drogi najbardziej kruchych, ubogich, zranionych przez życie. Jesteście chwilą obecną, bądźcie najjaśniejszą przyszłością” – piszą ojcowie synodalni w liście do młodzieży świata. Został on odczytany podczas Mszy wieńczącej Synod Biskupów poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania. (CZYTAJ DALEJ...)
Grodzisk Maz. – 12-14.10.2018 r. – spotkanie formacyjne
„Blaski i cienie starszego wieku” - taki temat do przemyśleń przyświecał najstarszym Siostrom uczestniczącym w spotkaniu formacyjnym. Spotkanie to odbyło się w dniach od 12 do 14 października br. w domu generalnym w Grodzisku Maz. Wzięły w nim udział 32 najstarsze Siostry profeski wieczyste, które, jak określił Ojciec prowadzący spotkanie, tworzą fundament Zgromadzenia. Konferencje nawiązujące do tematu spotkania, głosił O. Mirosław Adaszkiewicz OFM Conv. z Niepokalanowa. W całym spotkaniu towarzyszyła Siostrom Matka Generalna Antonina Kasjaniuk, która wygłosiła też do Sióstr konferencję tematyczną. Spotkania, rozmowy indywidualne i dyskusje na interesujące tematy związane z życiem Zgromadzenia i Kościoła – dopełniło całości i sposobiło serca do ofiarnego i odważnego przeżywania kolejnych dni darowanych przez Pana.
Za wszystko niech Bóg będzie uwielbiony! Opatrzności Boża czuwaj nad nami!
FOTORELACJA
KONGRES MŁODYCH KONSEKROWANYCH
Od 13 września br. w Krakowie w Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz w Centrum Jana Pawła II trwał Kongres Młodych Konsekrowanych. Było to już trzecie takie spotkania Młodych Konsekrowanych w Polsce. Kongres przebiegał pod hasłem „Wolni w Duchu Świętym” i był miejscem, gdzie osoby oddane Bogu, mogły wzajemnie podzielić się swoim doświadczeniem życia zakonnego, jak również nawiązać nowe relacje między poszczególnymi zgromadzeniami, czy formami życia konsekrowanego. W Kongresie udział wzięły 22 Siostry z naszego Zgromadzenia, a S. Przełożona Wiktoria Byszuk była Przewodniczącą ekipy organizującej Kongres.
Niech to piękne spotkanie w różnorodności charyzmatów i duchowości, będzie czasem który pomoże na nowo młodym Siostrom rozpalić w sobie dary Ducha Świętego i pogłębić wybór swojego powołania.
FOTORELACJA

Druga Jubileuszowa Pielgrzymka śladami Matki Założycielki
7-10 września 2018 r. – Druga Jubileuszowa Pielgrzymka śladami Matki Założycielki
W dniach od 7 do 10 września br. kolejna grupa Sióstr pielgrzymowała na Ukrainę śladami naszej Matki Założycielki. Trasa pielgrzymki podobnie jak w lipcu, przebiegała po śladach gdzie żyły i pracowały nasze Siostry u początków Zgromadzenia, tj: Dubno, Lackie, Lwów i Rodatycze. Odwiedziłyśmy także Równe, gdzie obecnie posługują Siostry. Dziękujemy Matce Generalnej Antoninie Kasjaniuk za zorganizowanie pielgrzymki i wszystkim którzy towarzyszyli nam i wspomagali na trasie pielgrzymowania. W sposób szczególny dziękujemy Ks. Grzegorzowi Drausowi – Proboszczowi z Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie za pomoc w organizacji i przebiegu pielgrzymki.
FOTORELACJA
Pierwsza Profesja zakonna 30.07.2018 r
„Oto jestem Panie, bo mnie wezwałeś”
Dnia 30  lipca br. w domu generalnym Zgromadzenia w Grodzisku Maz. miała miejsce Uroczystość pierwszej profesji zakonnej S. Michały Dudek i S. Agaty Kulesz. W obecności Sióstr Wspólnoty domu generalnego, Sióstr Misjonarek z Japonii oraz najbliższej Rodziny, Siostry złożyły Profesję zakonną na rok na ręce Przełożonej Generalnej Matki Antoniny Kasjaniuk. Na znak przynależności do naszej Rodziny zakonnej otrzymała czarny welon, pelerynkę, krzyżyk zakonny oraz Konstytucje i Dyrektorium Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ojciec dr Mirosław Adaszkiewicz – OFM Conv. z Niepokalanowa, przy współkoncelebrze Kapelana domu generalnego z Grodziska – Ks. Wiesława Kosińskiego i O. Pawła Krupy OP – spowiednika Sióstr oraz Ks. Kanonika Jarosława Miętusa - proboszcza naszej parafii. Po zakończonej Eucharystii było dalsze świętowanie przy wspólnym stole. Niech Pan utwierdza w wierności nasze Siostry Neoprofeski i hojnie darzy je łaskami.
FOTORELACJA
Lipiec 2018 r. - Rekolekcje oazowe z diecezją łowicką
W dniach 11.07-2.08. 2018 r. dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej wraz ze swoimi duszpasterzami, odbywały letnie rekolekcje w malowniczej górzystej miejscowości - Ochotnicy Dolnej. Do grupy najstarszej, której głównym odpowiedzialnym był ks. Bogumił Sobolewski, dołączyła s. Immakulata Podczasiak, jako animatorka ośmioosobowej Małej Grupy dziewcząt. Oazowicze ONŻ 2 podczas czternastu rekolekcyjnych dni, rozważali Księgę Wyjścia, przeżywając także poszczególne tajemnice różańca św. Punktem szczytowym była nocna celebracja Paschy, na wzór Izraelitów, których Pan wywiódł z Egiptu, z domu niewoli. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skosztowania niekwaszonego chleba, połączonego z czytaniem Słowa Bożego oraz przejścia w ciszy ponad godzinnej drogi do źródła wody, gdzie nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
Oprócz modlitewnych punktów codziennego programu nie zabrakło pogodnych i poważnych wieczorów połączonych ze spotkaniami z ciekawymi gośćmi, wesołą zabawą i seansami filmowymi.
FOTORELACJA

Rekolekcje letnie w Grodzisku Maz.
W dniach 22 – 28 lipca br. w domu generalnym w Grodzisku Maz. odbyła się ostatnia już w tym roku seria rekolekcji zakonnych, którym przewodniczył Ks. prof. Roman Mazur SDB z Sosnowca. Rekolekcje te były szczególne przez to, że uczestniczyły w nich najmłodsze Siostry naszego Zgromadzenia, przygotowujące się do złożenia pierwszej Profesji zakonnej oraz Siostry Juniorystki, które podczas Eucharystii kończącej rekolekcje złożyły Profesję zakonną na rok.
Gratulujemy Siostrom odwagi kroczenia za Chrystusem i życzymy by On sam był im nagrodą.
FOTORELACJA

Jubileusze we Wspólnocie w Wodzisławiu Śląskim
22 lipca 2018 r.  swoje Jubileusze obchodziły: s. Faustyna Przybylska (60 lat profesji zakonnej) i s. Aleksandra Piotrowiak (50 lat profesji zakonnej). Uroczysta Eucharystia została odprawiona w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego w Wodzisławiu Śląskim (Jedłownik). (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
Czas formacji letniej Sióstr Juniorystek
Od 14 do 20 lipca Siostry Juniorystki: S. Jadwiga, S. Lena z Grodziska Mazowieckiego, s. Emma z Przemyśla i s. Irena z Lublina przeżywały letni zjazd formacyjny z Siostrą Mistrzynią Zdzisławą. Ten szczególny czas, rozpoczęła Pielgrzymka do Rostkowa i Przasnysza wszystkich grup formacyjnych.
Druga część naszego spotkania odbyła się w Irenie, prowadziła ją s. Mistrzyni Zdzisława Swoboda, która przez konferencje i wprowadzenie do medytacji, pomogła nam pochylać się nad tajemnicą wierności i przyjaźni z Panem Jezusem, odwołując się m.in. do przykładu św. Jana Chrzciciela.
W czwartek przeżywałyśmy szczególny czas – dzień skupienia, który poprowadził dla nas Ks. Proboszcz z Zaklikowa – Ks. Dr Michał Mierzwa. Były to chwilę przepełnione modlitwą i adoracją, dzięki którym mogłyśmy się duchowo ubogacić, zatrzymać i przyjrzeć swojemu powołaniu.
Podczas pobytu w Irenie Siostry Juniorystki, które na co dzień pracują na różnych placówkach, miały okazję do budowania wspólnoty, rekreacji, a także odpoczynku.
Chwała Panu za ten wyjątkowy i potrzebny czas.
FOTORELACJA
Śladami Św. Stanisława Kostki
W roku poświęconym św. Stanisławowi Kostce – patronowi młodzieży, 14 lipca 2018 r. wszystkie grupy formacyjne: Aspirat, Nowicjat i Juniorat wraz z Siostrami Mistrzyniami: s. Donatą Bielak, s. Jonataną Papińską i s. Zdzisławą Swoboda udały się do Rostkowa i Przasnysza. Były to miejscowości związane z życiem św. Stanisława.
Sanktuarium św. Stanisława w Rostkowie to pierwszy cel pielgrzymki, gdzie prawdopodobnie stał dom rodzinny Kostków. Miejscowy Ks. Proboszcz kan. Adam Chmielewski opowiedział nam krótki życiorys Świętego oraz dzięki Jego otwartości i gościnności miałyśmy możliwość modlitwy w kościele i ucałowania relikwii.
Następnie udałyśmy się do Przasnysza. Tam modliłyśmy się w Kościele Farnym pw. św. Wojciecha, gdzie Święty został ochrzczony i spoczywają doczesne szczątki Jego najbliższej rodziny. W Przasnyszu znajduje się również Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ufundowany przez brata św. Stanisława – Pawła Kostkę. Jeden z Ojców Pasjonistów oprowadził nas po Klasztorze oraz zapoznał z historią tego miejsca. Był to twórczy czas integracji między wspólnotami formacyjnymi, który przeżyłyśmy radośnie, łącząc przyjemne z pożytecznym.
FOTORELACJA


Synod 2018 - "Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania"
W październiku 2018 odbędzie się synod biskupów poświęcony młodym, ich wierze oraz rozeznawaniu powołania.  Serdecznie zapraszamy do lektury dokumentu, który jest zbiorczym przedstawieniem wypowiedzi ze spotkania ponad 300 młodych przedstawicieli z całego świata, którzy zgromadzili się w Rzymie w dniach 19-24 marca 2018 roku na inauguracyjnym Spotkaniu Przedsynodalnym Młodych, oraz 15 tysięcy młodych, którzy wypowiadali się w grupach na portalu Facebook.

3-7 lipca 2018 r. – Jubileuszowa Pielgrzymka śladami Matki Założycielki
W dniu 3 lipca 2018 z domu generalnego w Grodzisku Maz. wyruszyła autokarowa pielgrzymka Sióstr na Ukrainę, gdzie są początki naszego Zgromadzenia. Pomysłodawcą i przewodnikiem duchowym pielgrzymki była Matka Generalna Antonina Kasjaniuk. Dzięki pomocy i wielkiemu zaangażowaniu Ks. Proboszcza Grzegorza Drausa ze Lwowa mogłyśmy dotykać śladów miejsc gdzie powstawało nasze Zgromadzenie, gdzie żyły i pracowały Matka Założycielka i pierwsze Siostry Zgromadzenia. (CZYTAJ DALEJ...)
Równe
Dubno
Lackie
Lwów
Rodatycze
Srebrny Jubileusz 2018 - Grodzisk Mazowiecki
1 lipca 2018 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz. rocznicę 25- lecia profesji zakonnej przeżywało 9 Sióstr : s. Krystyna Sikora , s. Emanuela Góra,  s. Milena Kowalska, s. Rachela Chilicka, s. Marzena Glusiec, s. Dagmara Szkoda, s. Monika Albiniak,  s. Danuta Ziomek , s. Maristella Zgrzendek. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
Złoty Jubileusz s. Elwiry Piekarskiej w Irenie
Dnia 17. 06. 2018 r. swój Złoty Jubileusz – 50 lat życia zakonnego obchodziła w Irenie s. Elwira Piekarska. W czasie Jubileuszowej Eucharystii koncelebrowanej przez Ks. Proboszcza Dra Michała Mierzwę i Ks. Kapelana Mieczysława Jańca, s. Elwira po homilii odnowiła śluby zakonne. W Uroczystości uczestniczyła Matka gen. Antonina Kasjaniuk wraz z Siostrami z Zarządu oraz Siostry przybyłe z pobliskich placówek oraz cała Ireńska Wspólnota. Po Mszy św. odbył się montaż słowno-muzyczny, którego treść była wypełniona słowami wdzięczności za dar i łaskę powołania. Jubileusz to czas łaski i dziękczynienia, które przedłuża się, by nasza Jubilatka przez cały rok mogła korzystać z obfitości duchowych darów, które są do Jubileuszu przypisane.
FOTORELACJA
Przemyśl – 3 czerwca 2018 r. - Jubileusz Siostry Szymony
„Wielbi dusza moja Pana”
W dniu 03.06.2018 r. Wspólnota Sióstr Opatrzności Bożej z Przemyśla przeżywała radosną Uroczystość 50 – lecia ślubów zakonnych Siostry Szymony Telus. Msza Święta jubileuszowa której przewodniczył Ks. Prałat Jan Mazurek wraz z kapłanami:
Ks. Krzysztofem Rzepką i Ks. Proboszczem Henrykiem Dobosz, rozpoczęła się o godz. 12:00.
Po Eucharystii i wspólnym świętowaniu przy stole, wszyscy zaproszeni goście udali się na salę teatralną, na sztukę przygotowaną przez wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii pt.: ”Moja droga do Nieba”.  Rekreacja sprawiła wiele radości i dała wiele cennych wskazówek jak należy odnaleźć swoją drogę do szczęścia.
Czcigodnej Siostrze Jubilatce życzymy, by Pan w Swej Opatrzności obficie
Jej błogosławił i umacniał w dalszym kroczeniu za Jezusem. Szczęść Boże.  
FOTORELACJA
2 czerwca 2018 – XXII spotkanie młodych w Lednicy.
W sobotę 2 czerwca br. pod Bramę Rybę znowu zjechały tysiące osób z całego kraju i zza granicy. Wśród uczestników było kilka Sióstr naszego Zgromadzenia wraz z młodzieżą z miejsc w których pracują.Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem “JESTEM”. Jestem Chryste, bo Ty tego chciałeś. JESTEM – kocham i chcę nadal ofiarowywać swoje życie dla Ciebie w służbie drugiemu człowiekowi.
FOTORELACJA

27 czerwca 2018 r. – Niedziela Trójcy Św. – Patronalne Święto naszego Zgromadzenia
"O jutrze masz wiedzieć jedynie to, że Opatrzność Boża wstanie dla ciebie wcześniej niż słońce"
O. Lacordaire
O Bożej Opatrzności można by mówić i pisać wiele. Czym więc jest owa Opatrzność? To nic innego jak wielka troska Boga - zrządzenie, przez które Bóg prowadzi swoje stworzenia do doskonałości. Boża Opatrzność jest wielką tajemnicą, jest przymiotem Boga Ojca, który roztacza opiekę nad wszystkim co stworzył, a szczególnie nad człowiekiem, by doprowadzić go do pełnej doskonałości i ostatecznego celu jak mówi A. Zuberbier.(CZYTAJ DALEJ...)


3/4 maja 2018 r. - Nocne czuwanie Sióstr w Tokyo
W łączności z Siostrami zgromadzonymi na nocnym czuwaniu Zgromadzenia u św. Józefa w Kaliszu, Siostry Misjonarki z Japonii modliły się na całonocnej Adoracji w kościele św. Anzelma w Tokyo. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJA
3/4 maja 2018 r. - Nocne czuwanie Zgromadzenia u św. Józefa w Kaliszu
W jubileuszowym Roku 160 – lecia istnienia Zgromadzenia, zachęcone przez Matkę Generalną Antoninę Kasjaniuk  podjęłyśmy nocne czuwanie modlitewne u św. Józefa w Kaliszu z 3/4 maja br.
Modlitwę rozpoczęłyśmy już od godz. 17.00, razem z pielgrzymami którzy w każdy pierwszy czwartek miesiąca przybywają do Kalisza by modlić się w intencji rodzin i o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. (CZYTAJ DALEJ...)
FOTORELACJAARCHIWUM


Dziś imieniny obchodzą Siostry:
Wróć do spisu treści