Grodzisk Mazowiecki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Grodzisk Mazowiecki

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów
w Grodzisku Mazowieckim


Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęło swoją działalność w 2004 r. Został na ten cel adoptowany budynek gospodarczo – mieszkalny mieszczący się przy ul. Okrężnej 33.

Jest on usytuowany w pięknym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom miejscu. W pierwszym roku do trzy-oddziałowego przedszkola uczęszczało 60 dzieci. Liczba wychowanków z roku na rok wzrastała i w 2010 roku przystąpiono do rozbudowy przedszkola.
Obecnie w placówce mieści się pięć oddziałów obejmujących dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do przedszkola uczęszcza około 140 dzieci.

Przedszkole dysponuje:

1. Pięcioma salami dydaktycznymi z łazienkami
2. Dużą salą gimnastyczną z łazienkami dla dzieci
3. Salą integracji sensorycznej
4. Szatniami dla poszczególnych grup
5. Gabinetem dla specjalistów (logopeda, pedagog, psycholog)
6. Gabinetem dyrektora.
7. Pokojem nauczycielskim.
8. Pomieszczeniami administracyjnymi.
9. Pomieszczeniami kuchennymi z zapleczem magazynowym
10. Strychem

Plac zabaw o powierzchni 901m²  wyposażony jest w sprzęt i urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu a boisko obok sali gimnastycznej o powierzchni 162m² jest boiskiem wielozadaniowym służącym do ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu jaki i miejscem zabaw podczas różnych uroczystości przedszkolnych
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00. do 17.00. Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi sprawują siostry jak i personel świecki.


Głównym celem przedszkola jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych z dużym współudziałem rodziców. Dzieci są wprowadzane w świat wiary poprzez modlitwę, katechezę i comiesięczną Mszę Św.

W przedszkolu prowadzone są też zajęcia rozwijające wszechstronną aktywność dzieci i ich zdolności muzyczne, plastyczne, teatralne, językowe i matematyczne. Do zajęć wspierających należą: j. angielski, rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec towarzyski, akrobatyka, logopedia oraz dodatkowo balet, judo, piłka nożna.

 
Od przedszkola się wszystko zaczyna!
 
 

Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna
w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach
w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole im. Aniołów Stróżów uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. (CZYTAJ DALEJ...)

 
Imieniny Matki Generalnej
25 maja 2018 r. – grupa 5-latków – wycieczka “Od ziarenka do bochenka”
Wycieczka do Gościńca Wiecha w Kawęczynie pod hasłem: „Od ziarenka do bochenka”.
25 maja 2018 r. dzieci z grupy 5-latków wzięły   udział w pełnym atrakcji dniu w   Gościńcu położonym we wsi Kawęczyn.   Program pobytu obejmował: staropolskie powitanie przez gospodynię ubraną w strój ludowy, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą , zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną , zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku , przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym , pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, kolorową zabawę „dyskotekową” w sali tanecznej, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, zwiedzanie mini- zoo, a w nim: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie,  poczęstunek dzieci i opiekunów kiełbaskami z grilla pod zadaszeniem. W drodze powrotnej pan kierowca zamiast bajki  puścił dzieciom hity ”disco polo”  cały autobus śpiewał … był to niezapomniany wyjazd.

23 maja dzieci z grupy 4,5latków razem z s.Immakulatą i paniami Edytą i Wiolą wyruszyły
na wycieczkę do stadniny koni El Primo w Kozerkach. Na miejscu pani Maria, dyrektor stadniny oprowadziła grupę po całej stadninie, pokazała stajnię, opowiadając historię
o poszczególnych koniach. Dzieci najbardziej czekały na przejażdżkę na kucyku i pyszne kiełbaski, które mogły samodzielnie sobie usmażyć, na przygotowanym wcześniej ognisku. Dodatkową atrakcją była możliwość uczesania bardzo cierpliwego kucyka oraz wesołe wyścigi w workach połączone ze skokami przez przeszkody. Po kilkugodzinnych zabawach na świeżym powietrzu zmęczona, ale szczęśliwa grupa powróciła do przedszkola.

Grupa 5-latków – Zielona Noc

Dnia 19-20 maja grupa 5-latkow  z naszego przedszkola stanęła przed niełatwym zadaniem, biorąc udział w ZIELONEJ NOCY. O godzinie 14.00  zaczęli przychodzić pierwsi odważni… każde dziecko musiało się zameldować w recepcji i wpisać do księgi gości… poprzez odbicie  swojego  palca i podpisanie  się. Następnie każdy z uczestników  otrzymał naklejkę z napisem „Dziękuję, że jesteś”. Pożegnanie z rodzicami trwało krótko. Po odstawieniu walizek z kocykami, śpiworami, poduszkami, przytulankami i innymi rzeczami potrzebnymi do spędzenia nocy w przedszkolu, były  buziaki i ostatnie uściski. Dzieci podekscytowane czekały na niespodzianki jakie niósł ze sobą wieczór.

Najpierw wszyscy bawiliśmy się na placu zabaw, następnie  był wyścig na deskorolkach z gumą „wc”J,strzykawka emocji- bitwa wodna  ze strzykawkami dziewczyny kontra chłopaki .Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości. Po zabawach poszliśmy na krótki spacer poza teren przedszkola…szukaliśmy skarbów natury… Nadszedł czas na kolację, którą pomogła nam przygotować mama Amelki K Pani Edyta. Po kolacji dzieci zrobiły pracę plastyczną wykorzystując znalezione  na spacerze skarby. Gdy zaczął zapadać zmrok zaczęły się przygotowania do wyprawy po skarb. Wyposażone w latarki i mapy dzieci szukały, czterech  przedmiotów ukrytych w ogrodzie klasztornym i na placu zabaw.  W czasie poszukiwań dzieci musiały wykazać się : mądrością, sprawnością fizyczną i sprytem. Po dłuższych poszukiwaniach odnalazły skarby- jeża ,dinozaura, lalkę i samochód, bonusem było odszukanie Pani Kasi S. Po tym wyczerpującym zadaniu nadszedł czas na przygotowanie się do snu. Po wieczornej toalecie dzieci szybko przebrały się w piżamki i rozpoczął się „piżamowy pokaz mody” . Przy muzyce i kolorowych światłach przedszkolaki chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami i pięknymi piżamami. W końcu zmęczone, ale uśmiechnięte pięciolatki zasypiały podczas seansu bajkowego (ale niektórzy byli bardzo wytrzymali)

Poranek zaczął się od bitwy na poduszki Jnastępnie powoli przychodzili rodzice ze śniadankami i ciuchami do przebrania dla swoich pociech (dzieci dzieliły się wrażeniami) O 10.00 została odprawiona Msza św. w  klasztornej  kaplicy w intencji dzieci i Rozdiców .Po mszy dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty .Następnie zaczęło się grillowanie…Każdy z uczestników ZIELONEJ NOCY wykazał się wielką odwagą…myślę ze to dla wszystkich była niezwykła noc ,która na długo zostanie w pamięci każdego z nich.
16 maja 2018 r. sześciolatki wraz z s. Sabiną , p. Marzeną Adach i p. Agnieszką Knapińską wybrały się  na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.Dzieci miały  okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, otaczającego nas świata. Niespotykaną atrakcją, dla wszystkich była wizyta w Planetarium, gdzie ogromne wrażenie wywarł na wszystkich film pt. "Halo Ziemia"
Po smacznym obiedzie, Przedszkolaki wybrały się  się na spacer po Starówce. Zobaczyły wiele interesujących miejsc między innymi : Pomnik Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza oraz Kolumnę Zygmunta.
Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.
Do przedszkola wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

Kto się oswoi, ten się nie boi!
21 marca po raz pierwszy dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Intencje są dla nas oczywiste! Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w bardzo różny sposób. W naszym przedszkolu pojawiły się plakaty zachęcające do zrozumienia potrzeb dziecka z zespołem Downa. Część z nas dołączyła również do akcji założenia dwóch różnych skarpetek, choć najlepiej byłoby trzech. Dlaczego? Data jest nieprzypadkowa, bo w 21 parze chromosomów (tak jak w 21 dniu miesiąca) występuje dodatkowy, trzeci chromosom (tak jak trzeci miesiąc w roku). To też taki symbol, że nie wszyscy musimy być tacy sami, że pomimo różnic, możemy dobrze żyć obok siebie. Właśnie tak jak te dwie różne skarpetki!

Z WIZYTĄ U DENTYSTY...

27 kwietnia w piątek grupa 4-5 latków wraz z opiekunami: s. Immakulatą Podczasiak, panią Edytą Rybak i panią Wiolettą Kraszewską wyruszyła na długi wiosenny spacer. Celem były niecodzienne zajęcia dydaktyczne w gościnnym gabinecie dentystycznym u pani Joanny Świtkiewicz, mamy Ignacego i Marysi. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego mycia zębów, dzięki otrzymanym prezentom, którymi były kubeczki, szczoteczki i pasty do zębów. Następnie pani stomatolog opowiedziała dzieciom, co robić, a czego unikać, aby mieć zdrowe zęby
i zademonstrowała, do czego służą rozmaite narzędzia w gabinecie. Dzieci i nauczycielki
bez strachu pozwoliły na skontrolowanie ich stanu uzębienia. Zajęcia zakończyła emisja bajki o dr Ząbku i wręczenie wszystkim uczestnikom zajęć, przez panią Asię „Zestawu małego dentysty”. Grupa pełna wrażeń ze śpiewem ulubionych piosenek, wróciła
do przedszkola.
21 kwietnia 2018 r. -  XV Turniej Taneczny „Tvist”  w Błoniu

W tym wydarzeniu brało udział 15 grup tanecznych w wieku przedszkolnym od 3  do 6 lat, z różnych miejscowości tj. Błonia, Sochaczewa, Piastów Pruszkowa i Grodziska Maz.
Dzieci prezentowały różnego rodzaju choreografie taneczne pod kierunkiem swoich instruktorów. Nasze dzieci z przedszkola im. Aniołów Stróżów”  z Grodziska Maz. wystąpiły w konkursie prezentując choreografię pt. „Bal na dworze u króla”. Za  choreografię i stroje byli odpowiedzialni P. Jarosław Korycki i S. Kasjana Szalich.
Dzieci z niecierpliwością czekały na swój występ, towarzyszył im stres, ale też chęć zawalczenia o puchar. Rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy i towarzyszyli im  w tym wielkim wydarzeniu. Mali artyści po występie z uśmiechem i zadowoleniem opuszali parkiet taneczny, tym samym dając do zrozumienia, że sa zadowoleni. Towarzyszył im wielki aplauz i owacje. Poziom  prezentowanych tańców był dość wysoki. Dla nas w tym roku przypadł w udziale  złoty medal i nagroda w postaci zabawki. Dzieci z zadowoleniem opuszczały miejsce występów.  Za wspólną współpracę podczas przygotowania dzieci do występu  serdecznie dziękuję P. Jarkowi i rodzicom. GRATULUJĘ odważnych pociech!
Dziękuję też dzieciom za ich zaangażowanie - s. Kasjana
W dniu 04.04 .2018 w C.K. odbył się miedzyprzedszkolny konkurs taneczny ;Wirujące przedszkolaki
Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy 6-latków przygotowane przez wychowawczynie
Sr.Sabiny ,przy współpracy pana Jarka Koryckiego.
Poziom był bardzo wysoki, mogliśmy podziwać piękne stroje i ciekawe choreografie taneczne.
Jury przyznało 3 wyróżnienia. Nasze Przedszkolaki odniosły duży sukces i otrzymały drugą nagrodę.
Wszystkim Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie !
Wychowawczynie : sr.Sabina Andrzejewska, p.Marzena Adach oraz p. Agnieszka Knapińska.

Święta Wielkanocne 2018 r.

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Raniutko w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu, że Chrystus Zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.
Również w przedszkolu rodzinnie spędziliśmy święta. Jak co roku tym razem 03.04.2018 r. – tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ”Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie.  Wcześniej wspólnie z Siostrami i Paniami dekorowały sale, malowały pisanki i wykonywały stroiki wielkanocne. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, na którym znalazły się świąteczne przysmaki w ozdobionych koszyczkach przyniesionych przez dzieci, aby w gronie najbliższych kolegów i koleżanek  podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Na stole nie zabrakło takich potraw jak: jajko, kiełbasa, szynka, chleb,” babeczka wielkanocna „ oraz herbata i woda.  To wszystko przygotowały dzieci wraz ze swoimi rodzicami i przyniosły w swoich koszyczkach. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych – dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Wpierw zanim rozpoczęliśmy śniadanie i zasiedliśmy do stołu , nie mogło zabraknąć  wspólnej modlitwy. Po modlitwie dzieci z radością dzielili się miedzy sobą świątecznym jajkiem i pokarmami które przyniosły. Ten dzień miał wyjątkowy charakter : panowała atmosfera radości, życzliwości i entuzjazmu z bycia ze sobą razem i tworzenia jednej wielkiej , miłującej się rodziny ciesząc się ,że Jezus Chrystus Zmartwychwstał i jest między nami. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci….
Święta Wielkanocne 2018 r.

Również w grupie 6 -latków nie mogło zabraknąć  wspólnego wielkanocnego śniadania.

Na świątecznym stole nie mogło zabrakło jajka, białej kiełbasy,  babki wielkanocnej, stroików z bazi i bukszpanu . Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia.

Ten dzień miał wyjątkowy charakter .Liczymy ,iż  radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci.
16 marca 2018 r .w  naszym przedszkolu odbył się I etap konkursu recytatorskiego.
Celem konkursu było: wspieranie dzieci w poznawaniu literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności recytatorskich.
Dzieci recytowały wiersze Pani Małgorzaty Strzałkowskiej.
W grupie 6-latków ,z racji dużej ilości chętnych i odważnych odbył się najpierw etap wewnątrz grupy.
Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki.
Z grupy 6 -latkow udział wzięli :
Franek Mnich
Wiktoria Samoraj
Sara Leszczyńska
Marysia stępień
Marysia Wacinowska
Lucynka Białobrzeska.
Do II etapu zakwalifikowała się :
Wiktoria Samoraj
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za wspieranie odwagi i przygotowanie Dzieci do konkursu.

SOPRANEM I BASEM” – ELIMINACJE PRZEDSZKOLNE

,,Sopranem i basem” to konkurs dla wszystkich lubiących śpiewać. W naszym przedszkolu odbył się jego pierwszy etap – eliminacje przedszkolne dla grup młodszych ( 3, 4 latków)  i starszych dzieci 5-6 latków).
Występujących było wielu – ok.20 dzieci. Jury w swojej ocenie brało wiele czynników pod uwagę, ponieważ wyróżnione osoby będą reprezentować nasze przedszkole w Adamowiźnie. A trzeba przyznać, że tam poziom jest zawsze bardzo wysoki. Dzieci po przesłuchaniu w Szkole w Adamowiźnie trafiły na finał konkursu który miał miejsce w Centrum Kultury w Grodzisku  Maz. Dla przedszkola zdobyliśmy „Złotą Nutkę”. Helenka W. z grupy 3 latków prezentowała piosenkę „Zielony Ogórek”, a Gabrysia U. z grupy 5- latków, w obecności autorki utworu piosenki P. Doroty Gellner zaprezentowała po raz kolejny piosenkę „Idzie Jeż”. Pozostałe dzieci  otrzymały medale.  Był to dla nich wspaniały dzień pełen przeżyć i emocji.  
14 marca w naszym przedszkolu odbyło się przesłuchanie do konkursu "Sopranem i Basem" natomiast 19 marca odbył się II etap w S.P. w Adamowiźnie.
Laureatami konkursu w kategorii wiekowej 6-latków zostali  :
Zosia Śmigielska
Marysia Stępień
Wiktoria Samoraj
Zosia Bagińska
Ignaś Borządek
Wszystkim Dzieciom serdecznie gratulujemy!
Sr.Sabina ,p.Marzena A. oraz p. Agnieszka K.
Marzec pięknie się wystroił,
W kole między dziećmi stoi
I gromadkę uśmiechniętą
Pyta: jakie dzisiaj święto?...
A ty zapamiętaj sobie :
- dzisiaj właśnie jest Dzień Kobiet!

W naszym przedszkolu już od rana panowała radosna atmosfera. Chłopcy z grupy s.Sabiny Andrzejewskiej,p.Marzeny Adach i p.Agnieszki Knapińskiej  z  zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wręczyli swoim koleżankom z grupy słodki upominek, a wszystkie Panie z naszego  przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i samodzielnie wykonane kwiaty. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w przedszkolnych salach
panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.
28 lutego 2018 – wycieczka do Teatru
28 lutego  2018 r. odbyła się wycieczka  do Teatru Lalka w Warszawie. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grupy sześciolatków pod opieką swoich wychowawców : s. Sabiny A., p.Marzeny A. oraz p. Agnieszki K.
Celem wyjazdu był spektakl pt. “Krawiec Niteczka”. Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączyło żywy plan aktorski z animacją lalek i grą aktora.
Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach  o czym świadczyły uśmiechy i pozytywne komentarze po zakończonym przedstawieniu.
26.02.2018 r. w grupie 5 – latków odbyło się spotkanie ze Strażą Zwierząt. P. Agnieszka i P. Martyna opowiedziały o sposobach karmienia zwierząt, dokładnie pokazały jak należy pielęgnować sierść psa i sierść kota. Bardzo chętnie odpowiadały na wszystkie pytania dzieci. Dzieci miały możliwość poznać małego czworonoga, który całe spotkanie z dziećmi grzecznie siedział na nogach właścicielki, czym wprawił w zdumienie dzieci.
26.02.2018 r. wczesnym popołudniem do grupy 5- latków zawitali specjalni goście. Tata Kamili wraz ze swoim przyjacielem zechciał podzielić się swoją pasją jaką są zabawy wojskowe, a dokładnie oddział zwiadowczy. Panowie przyszli do przedszkola w całym umundurowaniu i chętnie opowiadali co do czego służy, jak się chronić przed niebezpieczeństwem w lesie, jak można się zamaskować, jak przetrwać w lesie, jeżeli się zgubimy. Dzieci były zachwycone repliką broni palnej, całym oprzyrządowaniem wojskowym. Po prelekcji i pokazie dzieci podziękowały za poświęcony im czas drobnym upominkiem i ogromnymi brawami. Dzieci z całego serca dziękują Tacie Kamili i P. Michałowi za cudownie spędzony czas.
21 lutego 2019 – Zajęcia o zdrowym odżywianiu w gr. V - Owoce i  warzywa żyj zdrowo i kolorowo!
W naszym przedszkolu  dn. 10 lutego 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach  Turnieju Szachowego Ligi Młodych  Talentów.

W dniu 10 lutego rozegrany został II turniej z cyklu Szachowej Ligii Młodych Talentów organizowane przez Przedszkolne Koło Szachowe "Szach - Mat" i Uczniowski Klub Sportowy "Szachowa Dwójka", który tym razem został rozegrany  w przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej.(CZYTAJ DALEJ...)
6 lutego 2018 r. – Bal karnawałowy
06.02.2018r. – odbył się w przedszkolu Bal karnawałowy. S. Zabawę  poprowadził wodzirej Pan Wojciech Salomon. Dzieci pięknie się  bawiły biorąc udział w tańcach integracyjnych, zabawach ruchowych i inspirujących. Był też czas by omówić stroje, w które przebrani byli wszyscy uczestnicy balu. Najczęściej były to postacie z bajek tj: księżniczka, wróżka, strażak, kosmonauta, policjant, nindża, spaiderman, dinozaur, pająk, myszka, kotek, pszczółka, pies, klaun, i wiele in. To byłą dobra i inspirująca zabawa.
18 stycznia 2018 r. – grupa 5-latków
W czwartek 5-latki zaangażowały się w przygotowanie wyjątkowych prezentów z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka.
W ciągu kilku godzin intensywnej pracy, każdy z obecnych przedszkolaków stworzył notes w stylu scrapbookingowym oraz laurki. W drugiej części dnia dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę. Zarejestrowana piosenka będzie wspaniałą pamiątką dla tak ważnych dla dzieci Babć i Dziadków.
Styczeń 2018 r. – Konkurs "Podróż do krainy bajek i baśni"
Dzieci z grupy 5- latków biorą udział w konkursie plastycznym
"Podróż do krainy bajek i baśni".
Konkurs odbędzie się w Przedszkolu nr 7 w Grodzisku Maz.
Założone cele zrealizowaliśmy, poniżej prezentujemy nasze prace i czekamy na wyniki konkursu.

W konkursie wzięli udział :
- Jakub F - bajka pt" Zaczarowany ołówek"
-Mariana D- bajka pt."Kraina lodu"
- Julia K- bajka pt. " Królewna śnieżka"
13 stycznia 2018 r. - Turniej szachowy
13 stycznia w Przedszkolu im. Maciusia Króla po sąsiedzku na ulicy Górnej w Grodzisku Maz. Z naszego przedszkola 6- cioro dzieci uczestniczyło w tym  turnieju.
Rozgrywki szachowe trwały 3 –godz, w tym czasie dzieci miały rozegrać aż 7 rund, po czym wyłonili się finaliści i medaliści.
Turniej szachowy to wspaniała zabawa dla dzieci,  ale też ćwiczenie swojej wytrwałości, myślenia oraz nauka traktowania z szacunkiem drugiego gracza.
Dziękujemy Panu Rafałowi za zorganizowanie tak wspaniałego, pełnego emocji spotkania
Już za niedługo kolejne eliminacje u nas w przedszkolu na które już zapraszamy !
10 stycznia 2018 r. – Koncert Kolęd i Pastorałek
    
   W naszym Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w dniu 10 stycznia 2018 odbył się Koncert  kolęd i pastorałek. Prezentowały się następujące zespoły:
     1. Zespół SONITUS z klasy fletu Anny Wierzchowskiej w Szkole Muzycznej Inst. im. T. Bairda w Grodzisku Maz.
   2. Uczniowie  Grodziskiego Ogniska Muzycznego.
   3. Zespół fletowy pod kierownictwem Anny Wierzchowskiej i Zespól gitarowy pod kierownictwem Jacka Locza z Domu Kultury w Żabiej Woli.
22 grudnia 2017 r. – Jasełka grupy 5-latków
Dnia 22 grudnia 2017 r. dzieci z grupy 5- latków przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w piękne kostiumy recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Scena wypełniona była aniołkami, gwiazdkami i królami. Najważniejsze postacie tego wydarzenie to święta rodzina. Do szopki przybyli też pastuszkowie, którzy przynieśli Dzieciątku dary. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe i podzieliliśmy się opłatkiem.

21 grudnia 2017 r. – Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy 6-latków

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości oraz okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. Dzieci z grupy sześciolatków w dniu 21 grudnia zaprosiły swoich najbliższych na Jasełka.  Na scenie nie zabrakło aniołów , pasterzy, a do Pana Jezusa przybyli Królowie. Występ wprowadził zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomił, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Po części artystycznej uczestnicy wspólnie śpiewali kolędy…

Święta Bożego Narodzenia niech będą dla Państwa uroczystością radosną i pełną blasku, zapowiedzią szczególnie głębokiego doświadczenia łaski i miłosierdzia Bożego. Wesołych Świąt życzą wychowawczynie: sr. Sabina, p. Marzena Adach, p. Agnieszka Knapińska.
21 listopada 2017 r. – wycieczka do fabryki bombek

21 listopada 2017.   Najstarsza grupa wraz z .s Sabiną , p.Marzeną A. i p.Agnieszką  wzięła udział w wycieczce do fabryki ozdób choinkowych Szkło Dekor w Piotrkowie Trybunalskim. Przedszkolaki  miały możliwość obserwowania z bliska procesu produkcji szklanych ozdób. Pani przewodnik oprowadziła wycieczkę po całej produkcyjnej części zakładu. Dzieci po kolei obejrzała etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie. Kiedy już uczestnicy wycieczki poznali tajniki produkcji, mogli sami zasiąść do dekorowania . Pod fachowym okiem pracownika fabryki młodzież według własnego uznania zdobiła szklane bombki, które oczywiście stały się później własnością uczestników warsztatów – miłą pamiątką po wycieczce.
8 listopada 2017 – Święto Niepodległości

08.11.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia dla Rodziców i Dziadków z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje .  Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku . jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego , który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Na twarzach Babć i Dziadków było widać łzy wzruszenia.
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego