Grodzisk Mazowiecki - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Grodzisk Mazowiecki

Dzieła > Przedszkola

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów
w Grodzisku Mazowieckim


Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęło swoją działalność w 2004 r. Został na ten cel adoptowany budynek gospodarczo – mieszkalny mieszczący się przy ul. Okrężnej 33.

Jest on usytuowany w pięknym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom miejscu. W pierwszym roku do trzy-oddziałowego przedszkola uczęszczało 60 dzieci. Liczba wychowanków z roku na rok wzrastała i w 2010 roku przystąpiono do rozbudowy przedszkola.
Obecnie w placówce mieści się pięć oddziałów obejmujących dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do przedszkola uczęszcza około 140 dzieci.

Przedszkole dysponuje:

1. Pięcioma salami dydaktycznymi z łazienkami
2. Dużą salą gimnastyczną z łazienkami dla dzieci
3. Salą integracji sensorycznej
4. Szatniami dla poszczególnych grup
5. Gabinetem dla specjalistów (logopeda, pedagog, psycholog)
6. Gabinetem dyrektora.
7. Pokojem nauczycielskim.
8. Pomieszczeniami administracyjnymi.
9. Pomieszczeniami kuchennymi z zapleczem magazynowym
10. Strychem

Plac zabaw o powierzchni 901m²  wyposażony jest w sprzęt i urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu a boisko obok sali gimnastycznej o powierzchni 162m² jest boiskiem wielozadaniowym służącym do ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu jaki i miejscem zabaw podczas różnych uroczystości przedszkolnych
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00. do 17.00. Opiekę wychowawczo-dydaktyczną nad dziećmi sprawują siostry jak i personel świecki.


Głównym celem przedszkola jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych z dużym współudziałem rodziców. Dzieci są wprowadzane w świat wiary poprzez modlitwę, katechezę i comiesięczną Mszę Św.

W przedszkolu prowadzone są też zajęcia rozwijające wszechstronną aktywność dzieci i ich zdolności muzyczne, plastyczne, teatralne, językowe i matematyczne. Do zajęć wspierających należą: j. angielski, rytmika, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec towarzyski, akrobatyka, logopedia oraz dodatkowo balet, judo, piłka nożna.

 
Od przedszkola się wszystko zaczyna!
 
 

Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna
w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach
w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole im. Aniołów Stróżów uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. (CZYTAJ DALEJ...)

 
10 stycznia 2018 r. – Koncert Kolęd i Pastorałek
    
   W naszym Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w dniu 10 stycznia 2018 odbył się Koncert  kolęd i pastorałek. Prezentowały się następujące zespoły:
     1. Zespół SONITUS z klasy fletu Anny Wierzchowskiej w Szkole Muzycznej Inst. im. T. Bairda w Grodzisku Maz.
   2. Uczniowie  Grodziskiego Ogniska Muzycznego.
   3. Zespół fletowy pod kierownictwem Anny Wierzchowskiej i Zespól gitarowy pod kierownictwem Jacka Locza z Domu Kultury w Żabiej Woli.
22 grudnia 2017 r. – Jasełka grupy 5-latków
Dnia 22 grudnia 2017 r. dzieci z grupy 5- latków przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w piękne kostiumy recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Scena wypełniona była aniołkami, gwiazdkami i królami. Najważniejsze postacie tego wydarzenie to święta rodzina. Do szopki przybyli też pastuszkowie, którzy przynieśli Dzieciątku dary. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe i podzieliliśmy się opłatkiem.

21 grudnia 2017 r. – Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy 6-latków

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości oraz okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. Dzieci z grupy sześciolatków w dniu 21 grudnia zaprosiły swoich najbliższych na Jasełka.  Na scenie nie zabrakło aniołów , pasterzy, a do Pana Jezusa przybyli Królowie. Występ wprowadził zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomił, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Po części artystycznej uczestnicy wspólnie śpiewali kolędy…

Święta Bożego Narodzenia niech będą dla Państwa uroczystością radosną i pełną blasku, zapowiedzią szczególnie głębokiego doświadczenia łaski i miłosierdzia Bożego. Wesołych Świąt życzą wychowawczynie: sr. Sabina, p. Marzena Adach, p. Agnieszka Knapińska.
21 listopada 2017 r. – wycieczka do fabryki bombek

21 listopada 2017.   Najstarsza grupa wraz z .s Sabiną , p.Marzeną A. i p.Agnieszką  wzięła udział w wycieczce do fabryki ozdób choinkowych Szkło Dekor w Piotrkowie Trybunalskim. Przedszkolaki  miały możliwość obserwowania z bliska procesu produkcji szklanych ozdób. Pani przewodnik oprowadziła wycieczkę po całej produkcyjnej części zakładu. Dzieci po kolei obejrzała etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie. Kiedy już uczestnicy wycieczki poznali tajniki produkcji, mogli sami zasiąść do dekorowania . Pod fachowym okiem pracownika fabryki młodzież według własnego uznania zdobiła szklane bombki, które oczywiście stały się później własnością uczestników warsztatów – miłą pamiątką po wycieczce.
8 listopada 2017 – Święto Niepodległości

08.11.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia dla Rodziców i Dziadków z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje .  Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku . jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego , który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Na twarzach Babć i Dziadków było widać łzy wzruszenia.
W tym roku, po raz drugi: siostry, panie, rodzice i dzieci z naszego przedszkola, wspólnie świętowali kolejną już 112 rocznicę śmierci Sł. B. Matki Antoniny Mirskiej. Dnia 26 listopada o godz.10:00 wszyscy wzięli udział w uroczystej Eucharystii, podczas której
modlili się o beatyfikację naszej Matki Założycielki. Po Mszy św. na rodziców i dzieci czekał słodki poczęstunek, w czasie, którego mogli zobaczyć przygotowaną wcześniej prezentację, nawiązującą do życia Matki Antoniny i początków Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.
Kolejną częścią spotkania były wesołe tańce, zabawy i konkursy przygotowane przez siostry
i panie z poszczególnych grup wiekowych dzieci. Każda zabawa była poprzedzona krótkim wprowadzeniem nawiązującym do cech charakteru Matki Antoniny Mirskiej. Wszyscy wielcy i mali uczestnicy zabaw otrzymali nagrody.

II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „Polska żyje w nas”
15listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Polska żyje w nas” zorganizowany przez s. Kasjanę Monikę Szalich.
Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych.
Do konkursu zgłosiło się 21 dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Po przywitaniu wszystkich gości i wspólnym zaśpiewaniu hymnu , początek konkursu uświetnił artystycznym występem Chór„ Śpiewający Senior ”z Centrum Kultury w Błoniu a następnie rozpoczęły się prezentacje naszych małych i starszych wykonawców.  (4,5 i 6- latków oraz dwójki dzieci ze szkoły).
Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje.
Jury miało nie lada trudne zadanie .
Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:
W kategorii 4 latków:
I miejsce Małgorzata Kużma
II miejsce Ignacy Lajtar
W kategorii  5  latków :
I miejsce  Gabrysia i Bartosz Uziębło
II miejsce Inga Czwarno
III miejsce Amelia Przybylska
Wyróżnienie Adam Jaroń
W kategorii 6 latków :
I miejsce Zofia Bagińska
II miejsce Wiktoria Samoraj
III miejsce Marysia Wodzyńska
Wyróżnienie Marysia Folwarska
W kategorii szkoła :
I miejsce Agata Popelyuk
II miejsce Ignacy Dąbrowski
Zwycięscy i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami.

Święto Niepodległości 2017 r.

Dnia 14 listopada najstarsza grupa przygotowała program artystyczny dla dzieci z całego przedszkola, przedstawiając dzieje Polski i jej zaborów. W barwny i śpiewający sposób starszaki przybliżyły nam historie naszego kraju. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem patrzyły na żołnierzy i żołnierki oraz walkę z Polską, która utraciła koronę i znalazła się w niewoli kajdanek. Od dziś już nawet najmłodszy przedszkolak wie, jaką postawę zachować podczas śpiewanego hymnu. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Listopad 2017 r.
16 listopada 2017 r
Dziś z przyjacielską wizytą odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Teatralnego "Zaczarowana Dorożka". Dzieci w wieku 3-5 lat z trudnościami rozwojowymi  zaprezentowały naszym dzieciom i wychowawcom spektakl pt. „ Czarno – Białe” . Widzieliśmy taniec i walkę figur szachowych… …mało słów… świetna muzyka …Rewelacyjna była Julcia która wyszła jako pierwsza na scenę …gdy s. Kasjana robiła zdjęcia Julcia puściła Jej słodkiego buziaka…Po spektaklu aktorzy z Zaczarowanej Dorożki zostali zaproszeni do naszych sal na wspólna zabawę…
Zajęcia z  sensoplastyki (06.11.2017) – gr. 4 – latków
Dzieciaki uwielbiają się brudzić,  przelewać, wylewać, mieszać, rzucać    i próbować. Wszyscy o tym dobrze wiemy, dlatego by sprostać oczekiwaniom naszych podopiecznych do przedszkola zaproszone zostały Panie, które   zorganizowały dla dzieci zajęcia z sensoplastyki. Na tym spotkaniu dzieci miały  okazję bawić się mąką i wodą z barwnikiem spożywczym co stworzyło ciecz  nienewtonowską. Później dorzucone zostały pozostałe składniki dobrej zabawy,  kolorowy makaron w różnych kształtach i kolorach. Przez godzinę dzieciaki  świetnie się bawiły, angażując w to wszystkie zmysły.  
30  października 2017 r. - Bal Wszystkich Świętych - grupa 4 – latków
30 października, w poniedziałkowe  przedpołudnie grupa 4-latków po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w Balu  Wszystkich Świętych. Na tą okazję rodzice przygotowali dzieciom stroje oraz  zdjęcia patronów w taki sposób, żeby chodź trochę przybliżyć swoim pociechom  Świętych których mamy. Od samego rana trwały na grupie przygotowania do balu.   Każdy przedszkolak prezentował swój strój oraz powiedział zdanie lub dwa na  temat postaci, którą jest. Odbyły się także zabawy i zagadki dotyczące Świętych  prezentowanych przez dzieci. Na zakończenie intensywnego przedpołudnia była  wyczekiwana zabawa
z animatorami na sali gimnastycznej, gdzie były tańce,  konkursy i wspólne śpiewanie.
Bal Wszystkich Świętych

30 października 2017 r. - Bal Wszystkich Świętych.
Tego dnia w przedszkolu było jak w niebie: dzieci ubrały się w stroje postaci świętych i swoich patronów miedzy innym gościliśmy … św. Józefa,  św. Ignacego Loyolę, św. Franciszka, św. Antoniego,
św. Kamila,  św. Michała Archanioła, św. Jadwigę,  św. Kingę, św. Łucję, św. Wiktorię, błogosławioną Karolinę Kózkównę, św. Helenę, błogosławioną Izabelę i wiele innych świętych i błogosławionych… .

Pośród niebieskiej scenerii na sali gimnastycznej odbywały się liczne zabawy i konkursy z iście anielską muzyką w tle. Nie zabrakło także okazji do tańca, gdyż zgodnie z zaleceniem św. Augustyna: „Istoto ludzka! Ucz się tańca. Bo inaczej, cóż poczną z Tobą aniołowie w niebie..." każdy miał okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności na parkiecie.
Po części oficjalnej balu wszystkie grupy kontynuowały radosną zabawę ze swoimi wychowawcami w swoich salach,  przedstawiały  swoim kolegom i koleżankom sylwetki swoich patronów oraz ciekawostki z ich życia, rozwiązywały różne quizy
23 października 2017 r. – wyjazd do Teatru

       Dnia 23 października grupa 5 latków s. Kasjany Szalich i p. Kasi  Skrzydeł z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Teatru Kamienica  aby obejrzeć bajkę z cyklu „Bajki – Twórcze spotkania z wyobraźnią”.  pt.: „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Jest to fascynująca, współczesna wersja „Czerwonego Kapturka” z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle. Zderza się tam tradycja ze współczesnością, po to, by mądrze bawić i przestrzegać. Duet JaHa - Hanna Kochańska w roli Anny Gajowej, rozbawiła nas do łez „…SPOKOJNIE…NIE TAK AGRESYWNIE !” a najmłodszym poprzez gafy pokazywała kto jest prawdziwym przyjacielem, jaki świat jest bezpieczny i przyjazny, jak poruszać się samemu po mieście i jak mądrze i świadomie korzystać z internetu. Rola złego policjanta przypadła w udziale męskiej części Duetu JaHA – Jackowi Zawadzie, który jako podstępny Wilczek zjada przepyszną babkę i w głębi duszy nie jest taki straszny na jakiego wygląda. W Czerwonego Kapturka wcieliła się 10 letnia Marysia Radolińska, która jest jedną z wielu aktorek które graja tą rolę - biła od niej dziecięca szczerość, radość i talent. Na scenie czuła się jak w domu a w swoją rolę weszła śpiewająco i pozostała w niej do samego końca.  Ten spektakl to nie tylko lekcja zachowania bezpieczeństwa w sieci i w mieście dla najmłodszych, gdyby byli z nami rodzice naszych dzieci mogliby się dowiedzieć  jakie zachowania u dzieci powinny wzbudzić ich czujność. Bohaterowie bajki zaprosili najmłodszych widzów  do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymali zadania specjalne na scenie…Po warsztatach aktorzy zaprosili nas do wspólnych zdjęć … otrzymaliśmy również pamiątkowy autograf … Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!
Październik 2017 r.
„Trzeba iść do parku albo w las, jesień tam obdarzy każde z nas...”
Wrzesień i październik to czas złotej polskiej jesieni. Dzieci z grupy 5-latkow  p. Kasia Skrzydeł  p. Marzenka Zygmunt i s. Jakuba Sidletska wybrały się na na spacer w okolicę  naszego przedszkola by nazbierać darów jesieni  Była to pierwsza w tym roku dłuższa piesza wycieczka i warta była włożonego w nią wysiłku. Jesień na spacerze obdarzyła nas kasztanami, żołędziami i kolorowymi liśćmi z których dzieci zrobiły piękny szal dla„Pani Jesieni”. Dzieci miały okazję również wykazać się wiedzą przyrodniczą rozpoznając kasztanowce,  dęby , lipy i klony po liściach i owocach. Miło też było przytulić się do drzewa i poczuć jego korę na policzku i dłoniach. Najfajniejszą zabawą byłoby po prostu szuranie nogami w jesiennym dywanie z liści ale niestety pogoda nam na to nie pozwoliła…
Z rumianymi policzkami wróciliśmy do przedszkola na drugie śniadanie.
18 października 2017 r. - Warsztaty jesienne na grupie 4 - latków
18 października (w środę) odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców dzieci uczęszczających do grupy 4 - latków. Podczas spotkania przedszkolaki wykazały się wiedzą zdobytą w grupie dotyczącą jesieni.  Rodzice mieli okazję podpatrzyć swoje pociechy jak funkcjonują na zajęciach oraz aktywnie uczestniczyć ze swoim dzieckiem, we wszystkich proponowanych zabawach przez s. Patrycję i z p. Magdą i wykonać pracę plastyczną – sowę.

12 października 2017 – zajęcia muzyczne “Mini playback  Show”
W naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia muzyczne  na których  został przeprowadzony mini playback Show.
Dzieci z wielką swobodą uczestniczyły w tym spotkaniu, wcielając się w rolę  ulubionego idola, prezentując zarazem swój talent.
Spotkanie przygotowała i poprowadziła P. Anna Krawczykiewicz – pracująca  jako nauczyciel muzyki w naszym przedszkolu.  
2 października 2017 r. - Anioł Stróż
2 październik to wyjątkowy dla nas dzień, ponieważ świętowaliśmy patronalne święto Patrona naszego Przedszkola – Anioła Stróża. Nauka piosenki o Aniele Stróżu, warsztaty, gdzie każdy  robił swojego drewnianego aniołka, projekcja filmowa, rozwiązanie konkursu plastycznego i wreszcie quiz uważnego oglądania filmu z nagrodami – myślę, że sprawiły, iż każdy przedszkolak przeżył ten dzień w sposób wyjątkowy.
29.09.2017 r. grupa 6 – Latków sr. Sabiny pojechała na wycieczkę do Farmy Iluzji.
Jest to miejsce do aktywnego wypoczynku. Zwiedzaliśmy Muzeum Iluzji oraz Latającą Chatę Tajemnic.  Świetnie bawiliśmy się podczas szukania rozwiązań zagadki  lewitującego kranu. Ogromne wrażenie wywarł na dzieciach zakręcony domek, czyli świat widziany do góry nogami.  Mieliśmy okazję zagrać partyjkę gigantycznych szachów oraz mega chińczyka. Atrakcji było tak dużo , że trudno wymienić je wszystkie. Na pewno kiedyś tam wrócimy.eb
Wrzesień 2017 r. - Mini play back show na grupie 4 - latków
We wrześniu ku wielkiemu zdziwieniu grupy 4 – latków odbyły się mini występy na scenie przedszkolnej. Pani Ania rytmiczka przygotowała stroje
i piosenki, które dzieci z chęcią śpiewały i pokazywały. Wśród repertuaru nie zabrakło „Szła dzieweczka”, Maryli Rodowicz, Królowej śniegu czy hitu wakacyjnego „Despacito”. Dzieci z radością przebierały się w stroje, dopasowywały rekwizyty i improwizowały w rytm muzyki.
27 września 2017 r. - Baśniowe Sady Klemensa
Za grupą 4 - latków już pierwsza wycieczka. 27 września przedszkolaki pod czujnym okiem s. Patrycji i p. Magdy wybrała się do Podskarbic Szlacheckich gdzie znajdują się Baśniowe Sady Klemensa. Na miejscu na dzieci czekało moc atrakcji. Ogromna przestrzeń, ładna pogoda, miła atmosfera sprawiły, że ciężko było nam stamtąd wyjechać. Obiecaliśmy sobie, że na pewno kiedyś tam wrócimy. Bo warto! Zdjęcia pokażą Wam, czemu.
Wrzesień 2017 r. - Bajka o czystości
„Foszke czyścioszek” to przedstawienie, które mieliśmy okazję obejrzeć
w wykonaniu aktorek z Krakowa. Ciekawa przygoda hipopotama brudaska
i pani weterynarz, która w barwny sposób badała z dziećmi zwierzątka
i wypisywała receptę, co jest potrzebne, aby być czystym. Na zakończenie wspólny taniec z czyścioszkiem i jego przyjacielem oraz wszystkimi chętnymi dziećmi.

30 września 2017 r. – rajd rowerowy grupy 4 i 5 latków

Rodzice, dzieci i nauczyciele z nowo utworzonej grupy 4 i 5-latków z wielką radością powitały rozpoczynającą się jesień. W sobotę 30 września br., dzieci razem z całymi rodzinami oraz z wychowawcami grupy s. Immakulatą Podczasiak i panią Edytą Rybak wzięły udział w rajdzie rowerowym. Przed wyruszeniem w drogę, uczestnicy w modlitwie powierzyli siebie opiece Świętego Anioła Stróża– Patrona Przedszkola. Niektóre czterolatki samodzielnie pokonały sześciokilometrową trasę, a na miejscu docelowym rajdu na placu zabaw miejscowości Opypy, na grupę czekały ciepłe kiełbaski i inne smakołyki. Dodatkową atrakcją dla dzieci i ich rodzin były wspólny taniec i wesołe konkursy: jedzenie kiełbasy na czas, naklejanie kolorowych piegów czy bieg z piłeczką na łyżce. Po skończonej zabawie szczęśliwe dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami powróciły do domów na rowerach i samochodami.
Moja pasja - motocykle
15 września 2017 o swojej niezwykłej pasji – motocyklach opowiedział nam tata Ignacego.  Pan Marcin przynosząc pełne wyposażenie motocyklisty sprawił, że dzieci miały okazje zobaczyć, dotknąć, przymierzyć chociażby rękawice, kaski czy ochraniacze. Radości nie było końca, gdy po zakończonej prezentacji wyszliśmy na dwór, gdzie tata czekał na podwórku z prawdziwym motocyklem
i mogliśmy usiąść przed kierowcą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

27 maja br.
W dniu 27 maja w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Dzień Rodziny. Wszystkie grupy zorganizowały występy taneczno  muzyczne dla rodziców. Każda grupa wiekowa miała swój strój i kolor odpowiedni  do charakteru przedstawienia. Rodzice zorganizowali przepyszny poczęstunek:  gorący żurek, pieczone ziemniaczki, kiełbaski i coś słodkiego. Po części   oficjalnej wspólnie bawiliśmy się  i uczestniczyliśmy w konkurencjach   organizowanych przez. s. Kasjanę i p. Marka tj. przeciąganie liny, siatkówka i  skoki w workach. Jedną z głównych atrakcji było strzelanie z wiatrówki. Słodkim  dodatkiem była również wata cukrowa i lody. Tego dnia dopisała nam piękna pogoda  i wyśmienite humory aż do samego końca rodzinnego  spotkania.
Wycieszka do Skansenu
W poniedziałek 15 maja Przedszkolaki z grupy 6 „B” z opiekunami: s. Wennancją, s. Korneliuszą i p. Agnieszką pojechały na wycieczkę do Skansenu - „Gościniec Wiecha” w Kawęczynie.
Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy powitani staropolskim obyczajem chlebem i solą przez Gospodarza. Następnie odbyliśmy przejażdżkę bryczką po terenie skansenu. Widzieliśmy łąki, ogrody i wiatraki. Oglądaliśmy starodawne wyposażenie domu, zwiedziliśmy chłopskie chaty. Zwróciliśmy uwagę na klepisko pełniące funkcję podłogi, słomiane sienniki na łóżkach, stare piórniki i teczki ówczesnych dzieci oraz inne sprzęty domowego użytku . W środku było pokazane jak dawniej mieszkali ludzie. W niektórych chatach było kolorowo i przytulnie. Następnie poszliśmy obejrzeć dawną szkołę. Dowiedzieliśmy się także jak wygląda praca w kuźni i jak kiedyś wyrabiało się chleb i masło. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka bardzo nam się podobała. Zachęcamy każdego do zwiedzania skansenu w Kawęczynie.
Zielone Przedszkole - maj 2017
Grupa 6 A wraz z s. Kasjaną, p. Wiolą i p. Edytą wybrała się na 3 dniowe Zielone Przedszkole do Zakątka Gongolina, które odbyło się w dniach od 10 do 12 maja 2017 r. Jest to spokojne miejsce na łonie natury, położone nad malowniczym stawem, gdzie spotkaliśmy się nie tylko z pięknymi widokami i miłą atmosferą, ale również z bardzo otwartymi i oswojonymi  zwierzakami, co dla dzieci było istną frajdą. Dodatkową atrakcją była możliwość nakarmienia zwierzaków przez nasze pociechy. Każdy dzień pobytu niósł ze sobą mnóstwo atrakcji tj. warsztaty ceramiczne, kulinarne (nauka zdrowego odżywiania się połączona z degustacją) oraz warsztaty strzeleckie. Dowiedzieliśmy się nawet jak zrobić węża z siana. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tego miejsca, do którego z pewnością kiedyś powrócą.
Kwiecień 2017 r.

21 kwietnia 2017 r. odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego: ,,Malowanie Słowem”, którego organizatorem jest Przedszkole Nr.4 im. Króla Maciusia Pierwszego w Grodzisku Maz. Spośród  wszystkich uczestników Konkursu dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych przyznano dzieciom z naszego przedszkola: Sarze Leszczyńskiej z gr. 5-latków (grupa S. Sabiny) i Bartoszowi Uziębło z gr.6B (S.Wenancji). GRATULUJEMY
Konkurs Taneczny  RYTM w Błoniu – kwiecień 2017 r

22 kwietnia br. 22 dzieci z grupy  6A i 6B wzięło udział w Przeglądzie Tanecznym W Błoniu, który odbył się już po raz ósmy. Nasze dzieci stanęły przed trudnym zadaniem , ponieważ miały zmierzyć się 13 innymi grupami dzieci występującymi na parkiecie.
Po czujnym okiem P. Jarka Koryckiego i s. Kasjany – przygotowujących do występu oraz przy wsparciu s. Wenancji i rodziców , dzieci pięknie wywiązały się z tego zadania.
Sambę , Cza-czę i HIP – hop wykonały w taki sposób że wytańczyły złoty puchar i nagrody indywidualne .
Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji , które na końcu zamieniły się w wielka radość i dumę .
Dzieci uradowane i bogate o nowe doświadczenie powróciły z rodzicami do domów.
Kwiecień 2017 r. - FINAŁ KONKURSU -  „SOPRANEM I BASEM”

20 marca 2017 r w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do XIV Powiatowego Konkursu Muzycznego „ Sopranem i Basem „ CZYLI POLSKA PIOSENKA NA GRODZISKIEJ SCENIE wzięło w nim udział aż 20 uczestników z czego zaś 12 –ścioro uczestników prezentowało nas w kolejnym etapie Konkursu, który odbył sie w szkole w Adamowiźnie. Finałowe rozstrzygnięcie Konkursu odbyło się na grodziskiej scenie w Centrum Kultury w Grodzisku Maz. Pośród naszych uczestników Jagoda Wieczorek  zajęła I miejsce a nagrodą  była „ ZŁOTA NUTKA „ pozostali uczestnicy wygrali II i III oraz wyróżnienia.   Można zobaczyć relacje  przebiegu konkursu z filmiku który jest na stronie naszego przedszkola.  Zachęcamy!

Finał konkuru "Sporanem i Basem"

Marzec 2017 r.
W dniu 23 marca 2017 r. wszystkie grupy pojechały do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim na spektakl:
" Dziwne opowieści z dziadunia teczki"  na podstawie wierszy J. Brzechwy.
 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego