Aktualności - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności
Jubileusz  30 – lat posługi Sióstr w Sion w Szwajcarii
30 lat obecności i posługi Sióstr Opatrzności Bożej w Sion w Szwajcarii, to jubileusz który w niedziele 9 grudnia 2018 r zgromadził nas na uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jean- Marie Lovey (CZYTAJ DALEJ...)
Poświęcenie Kaplicy pod wezwaniem św. Józefa w domu Sióstr w Lublinie
U progu adwentowego oczekiwania na przyjście Pana, w patronalne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – misjonarza i ewangelizatora Indii, wspólnota Sióstr w Lublinie przy Parafii Miłosierdzia Bożego przeżywała radość erygowania i poświęcenia Kaplicy pod wezwaniem św. Józefa.(CZYTAJ DALEJ...)
8 grudnia 2018 r. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Złoty Jubileusz S. Taidy Banaszek
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to patronalne święto naszego  Zgromadzenia. W tym dniu S. Taida Banaszek obchodziła złoty Jubileusz Profesji  zakonnej.
W czasie uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przez Ks. Kapelana Wiesława  Kosińskiego i Ks. Józefa Targosza SAC – spowiednika Sióstr,  dostojna  Jubilatka odnowiła śluby zakonne. W uroczystości uczestniczyła Wspólnota Sióstr  z Grodziska Maz. wraz z Matką Generalną Antoniną Kasjaniuk oraz  zaproszeni  goście.  Jubileusz to czas łaski i czas wdzięczności i w takim duchu  Siostra Jubilatka przeżyła cały dzień. Życzymy, by Łaska Boża nadal jej  towarzyszyła, by ofiarnie i z wdzięcznością służyła Bogu i ludziom.
24 listopada 2018r. - Poświęcenie Domu Opatrznosci Bożej w Irenie
 
Dnia 24. 11. 2018 r. w Irenie k/Kraśnika został poświęcony Dom Opatrzności Bożej, który jest domem zakonnym dla Sióstr chorych i starszych. Jest to pierwszy taki dom w naszym Zgromadzeniu. Uroczystości przewodniczył Ks. Bp Stefan Regmunt. Liturgię ubogaciła obecność kapłanów związanych z naszym Zgromadzeniem. W tym wielkim wydarzeniu wzięła udział Matka generalna Antonina Kasjaniuk wraz z Siostrami z Zarządu oraz zaproszone Siostry z pobliskich placówek. Była również obecna cała Wspólnota Sióstr z Ireny oraz mieszkanki miejscowego DPS. Piękną oprawę muzyczną przygotował chór „Gloria” z Zaklikowa. Dla naszego Zgromadzenia było to historyczne wydarzenie. Dziękujemy Panu Bogu za to dzieło, a Siostrom, które tam przebywają życzymy opieki Bożej Opatrzności.

23 listopada 2018 r. – 113 rocznica śmierci naszej Matki  Założycielki Sł. Bożej Antoniny Mirskiej
 
W tym roku w Parafii w Golinie w niedzielę poprzedzającą tę datę, tj. 18 listopada, uczniowie z klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego  pod kierunkiem s. Immakulaty Podczasiak podczas Eucharystii o godz. 11:30 przedstawili inscenizację nawiązującą do ofiarnego życia i posługi Sł. Bożej Matki Antoniny Mirskiej. Przedstawienie zakończył taniec do słów piosenki „Jesteśmy piękni” ukazujący piękno osoby Założycielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, która niczego nie stawiała ponad miłość Chrystusa. Po każdej Mszy św. siostry rozprowadzały foldery, obrazki i książki poświęcone Matce Antoninie, działalności i misji Zgromadzenia.
 
 W ciągu tygodnia s. Immakulata przeprowadziła katechezy w klasach 0-IV opowiadające o życiu Matki Antoniny Mirskiej, w czasie których dzieci mogły zapoznać się z historią Marcysi, która została siostrą zakonną, słuchając tekstu książki pt „Dziewczynka o złotym sercu”, autorstwa s. Loretty Dmytryszyn. Na zakończenie katechezy wszystkie dzieci otrzymały obrazki i kolorowanki lub rebusy nawiązujące do tematu.  (CZYTAJ DALEJ...)
Grodzisk Maz. - Spotkanie formacyjne dla Sióstr Przełożonych i Sióstr Mistrzyń
 
W dniach od 15 do 18 listopada 2018 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz., odbyło spotkanie formacyjne Sióstr Przełożonych i Sióstr Mistrzyń poszczególnych etapów formacji. W spotkaniu uczestniczyły 34 Siostry posługujące we Wspólnotach w Polsce i za granicą (Szwajcaria i Ukraina).(CZYTAJ DALEJ...)
100 - lecie odzyskania Niepodległości w Parafii św. Michała Archanioła i Matki Bożej Królowej w Jastrowiu
W radosne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości włączyły się dzieci i młodzież z parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Michała Archanioła w Jastrowiu razem z siostrami katechetkami s. Lucencją  i s. Klaudią. Siostry zakrystianki: S. Scholastyka i S. Laura przygotowały piękne dekoracje.
Przedszkolaki z Przedszkola Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. – dla Niepodległej
8 listopada 2018 r. – dzieci z najstarszej grupy naszego przedszkola pod przewodnictwem S. Kasjany, S. Jakuby i P. Klaudii uczciły 100 lat wolnej Polski poprzez piękny występ, na który składały się wiersze, piosnki i tańce. Zapraszamy do obejrzenia filmu:
100 – lecie odzyskania Niepodległości – Parafia Miłosierdzia Bożego w Lublinie
Włączając się w radosne obchody 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości dzieci
i młodzież parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie pod opieką sióstr katechetek przygotowały montaż słowno-muzyczny pt.: „Dziękujemy Tobie Polsko”.
100 – lecie odzyskania  Niepodległości w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podl.
W obchody 100-lecie odzyskania Niepodległości włączyli się także uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego z Bielska Podlaskiego, którzy  wraz z S. Wiktorią Byszuk przygotowali i przedstawili w Parafii Miłosierdzia  Bożego spektakl pt. ,,Ojczyzna”.(CZYTAJ DALEJ...)
100 – lecie  odzyskania Niepodległości – Tokio - Nakameguro (Japonia)
W setną rocznicę odzyskania niepodległości w  kościele św. Michała Archanioła w Tokio – Nakameguro została odprawiona  dziękczynna Eucharystia koncelebrowana przez 6 polskich kapłanów posługujących  na misjach w Japonii. (CZYTAJ DALEJ...)

 
100 lecie odzyskania niepodległości – SION – SZWAJCARIA

 
Z radością wspólnota Sióstr z Visp i Sion świętowała z podopiecznymi z naszego zakładu opieki i polonią szwajcarską 100 lecie odzyskania niepodległości. W porannej Mszy Świętej w języku francuskim dziękowaliśmy z mieszkańcami naszego zakładu za odzyskanie wolności naszej Ojczyzny.(CZYTAJ DALEJ...)
11 listopada 2018 r. – 100 lat wolnej Polski
Obchody Święta Niepodległości w Warszawie rozpoczęły się Mszą świętą w intencji Ojczyzny, sprawowaną w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie o godzinie 9:00. Mszy św. przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Salwatore Pennacchio, a homilię wygłosił Przewodniczący Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki, przy współkoncelebrze Ks. Kardynała Kazimierza Nycza i biskupów warszawskich oraz licznie zebranych kapłanów.(CZYTAJ DALEJ...)


9 listopada 2018 – “Rekord dla Niepodległej”
Przedszkole Aniołów Stróżów w Grodzisku Maz. z radością włączyło się w akcję organizowaną przez MEN “Rekord dla Niepodległej”.(CZYTAJ DALEJ...)


MINI SZTUKA W  KOŚCIELE
O  Niepodległej u Matki Bożej Szkaplerznej w  Golinie
100 lat - ten  właśnie okrągły przedział czasu upłynął od momentu odzyskania przez Polskę  niepodległości. Dzięki Bogu i bohaterom takim Józef Piłsudski czy Roman Dmowski  123 lata uciemiężenia ze strony Prus, Austrii i Rosji przeszły definitywnie do  historii.(CZYTAJ DALEJ...)
1 listopada  - Wszyscy Święci
Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. (CZYTAJ DALEJ...)

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas szczególnej zadumy i modlitwy przy grobach naszych zmarłych Sióstr, kapłanów, przyjaciół i znajomych.31 października 2018 r - Golina
31 października 2018 r. – “Anielska Radość” w Szkole Podstawowej w Golinie
    W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, dn. 31.10.2018 r. już po raz kolejny nauczyciele i dzieci wzięli udział w obchodach  „Anielskiej Radości”(CZYTAJ DALEJ...)
“Noc Świętych” – w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie
W parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie wieczorem dn. 31.10.2018 r. miała miejsce VII Noc Świętych zorganizowana przez ks. Artura Kazeckiego i s.Immakulatę Podczasiak, przy udziale wspólnoty młodzieżowej i dzieci.(CZYTAJ DALEJ...)
100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród – czytamy w liście pasterskim Episkopatu Polski z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Biskupi podkreślają, że odzyskana 100 lat temu niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze, ale wymaga od każdego pokolenia troski o Ojczyznę. (CZYTAJ DALEJ...)
Synod o młodzieży 2018r.
Homilia Papieża Franciszka na zakończenie Synodu Biskupów o Młodzieży
O znaczeniu wysłuchania drugiej osoby, stawania się bliskim i konieczności świadczenia o radości Jezusa mówił Franciszek w homilii podczas Mszy św. w Bazylice św. Piotra w Watykanie kończącej XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat młodzieży. Ojciec Święty podziękował wszystkim uczestnikom prac synodalnych. (CZYTAJ DALEJ...)

List ojców synodalnych do młodzieży
„Kościół i świat pilnie potrzebują waszego entuzjazmu. Stańcie się towarzyszami drogi najbardziej kruchych, ubogich, zranionych przez życie. Jesteście chwilą obecną, bądźcie najjaśniejszą przyszłością” – piszą ojcowie synodalni w liście do młodzieży świata. Został on odczytany podczas Mszy wieńczącej Synod Biskupów poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania. (CZYTAJ DALEJ...)
Grodzisk Maz. – 12-14.10.2018 r. – spotkanie formacyjne
„Blaski i cienie starszego wieku” - taki temat do przemyśleń przyświecał najstarszym Siostrom uczestniczącym w spotkaniu formacyjnym. Spotkanie to odbyło się w dniach od 12 do 14 października br. w domu generalnym w Grodzisku Maz. Wzięły w nim udział 32 najstarsze Siostry profeski wieczyste, które, jak określił Ojciec prowadzący spotkanie, tworzą fundament Zgromadzenia. Konferencje nawiązujące do tematu spotkania, głosił O. Mirosław Adaszkiewicz OFM Conv. z Niepokalanowa. W całym spotkaniu towarzyszyła Siostrom Matka Generalna Antonina Kasjaniuk, która wygłosiła też do Sióstr konferencję tematyczną. Spotkania, rozmowy indywidualne i dyskusje na interesujące tematy związane z życiem Zgromadzenia i Kościoła – dopełniło całości i sposobiło serca do ofiarnego i odważnego przeżywania kolejnych dni darowanych przez Pana.
Za wszystko niech Bóg będzie uwielbiony! Opatrzności Boża czuwaj nad nami!
KONGRES MŁODYCH KONSEKROWANYCH
Od 13 września br. w Krakowie w Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz w Centrum Jana Pawła II trwał Kongres Młodych Konsekrowanych. Było to już trzecie takie spotkania Młodych Konsekrowanych w Polsce. Kongres przebiegał pod hasłem „Wolni w Duchu Świętym” i był miejscem, gdzie osoby oddane Bogu, mogły wzajemnie podzielić się swoim doświadczeniem życia zakonnego, jak również nawiązać nowe relacje między poszczególnymi zgromadzeniami, czy formami życia konsekrowanego. W Kongresie udział wzięły 22 Siostry z naszego Zgromadzenia, a S. Przełożona Wiktoria Byszuk była Przewodniczącą ekipy organizującej Kongres.
Niech to piękne spotkanie w różnorodności charyzmatów i duchowości, będzie czasem który pomoże na nowo młodym Siostrom rozpalić w sobie dary Ducha Świętego i pogłębić wybór swojego powołania.

Druga Jubileuszowa Pielgrzymka śladami Matki Założycielki
7-10 września 2018 r. – Druga Jubileuszowa Pielgrzymka śladami Matki Założycielki
W dniach od 7 do 10 września br. kolejna grupa Sióstr pielgrzymowała na Ukrainę śladami naszej Matki Założycielki. Trasa pielgrzymki podobnie jak w lipcu, przebiegała po śladach gdzie żyły i pracowały nasze Siostry u początków Zgromadzenia, tj: Dubno, Lackie, Lwów i Rodatycze. Odwiedziłyśmy także Równe, gdzie obecnie posługują Siostry. Dziękujemy Matce Generalnej Antoninie Kasjaniuk za zorganizowanie pielgrzymki i wszystkim którzy towarzyszyli nam i wspomagali na trasie pielgrzymowania. W sposób szczególny dziękujemy Ks. Grzegorzowi Drausowi – Proboszczowi z Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie za pomoc w organizacji i przebiegu pielgrzymki.
Pierwsza Profesja zakonna 30.07.2018 r
„Oto jestem Panie, bo mnie wezwałeś”
Dnia 30  lipca br. w domu generalnym Zgromadzenia w Grodzisku Maz. miała miejsce Uroczystość pierwszej profesji zakonnej S. Michały Dudek i S. Agaty Kulesz. W obecności Sióstr Wspólnoty domu generalnego, Sióstr Misjonarek z Japonii oraz najbliższej Rodziny, Siostry złożyły Profesję zakonną na rok na ręce Przełożonej Generalnej Matki Antoniny Kasjaniuk. Na znak przynależności do naszej Rodziny zakonnej otrzymała czarny welon, pelerynkę, krzyżyk zakonny oraz Konstytucje i Dyrektorium Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ojciec dr Mirosław Adaszkiewicz – OFM Conv. z Niepokalanowa, przy współkoncelebrze Kapelana domu generalnego z Grodziska – Ks. Wiesława Kosińskiego i O. Pawła Krupy OP – spowiednika Sióstr oraz Ks. Kanonika Jarosława Miętusa - proboszcza naszej parafii. Po zakończonej Eucharystii było dalsze świętowanie przy wspólnym stole. Niech Pan utwierdza w wierności nasze Siostry Neoprofeski i hojnie darzy je łaskami.
Lipiec 2018 r. - Rekolekcje oazowe z diecezją łowicką
W dniach 11.07-2.08. 2018 r. dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej wraz ze swoimi duszpasterzami, odbywały letnie rekolekcje w malowniczej górzystej miejscowości - Ochotnicy Dolnej. Do grupy najstarszej, której głównym odpowiedzialnym był ks. Bogumił Sobolewski, dołączyła s. Immakulata Podczasiak, jako animatorka ośmioosobowej Małej Grupy dziewcząt. Oazowicze ONŻ 2 podczas czternastu rekolekcyjnych dni, rozważali Księgę Wyjścia, przeżywając także poszczególne tajemnice różańca św. Punktem szczytowym była nocna celebracja Paschy, na wzór Izraelitów, których Pan wywiódł z Egiptu, z domu niewoli. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skosztowania niekwaszonego chleba, połączonego z czytaniem Słowa Bożego oraz przejścia w ciszy ponad godzinnej drogi do źródła wody, gdzie nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
Oprócz modlitewnych punktów codziennego programu nie zabrakło pogodnych i poważnych wieczorów połączonych ze spotkaniami z ciekawymi gośćmi, wesołą zabawą i seansami filmowymi.

Rekolekcje letnie w Grodzisku Maz.
W dniach 22 – 28 lipca br. w domu generalnym w Grodzisku Maz. odbyła się ostatnia już w tym roku seria rekolekcji zakonnych, którym przewodniczył Ks. prof. Roman Mazur SDB z Sosnowca. Rekolekcje te były szczególne przez to, że uczestniczyły w nich najmłodsze Siostry naszego Zgromadzenia, przygotowujące się do złożenia pierwszej Profesji zakonnej oraz Siostry Juniorystki, które podczas Eucharystii kończącej rekolekcje złożyły Profesję zakonną na rok.
Gratulujemy Siostrom odwagi kroczenia za Chrystusem i życzymy by On sam był im nagrodą.

Jubileusze we Wspólnocie w Wodzisławiu Śląskim
22 lipca 2018 r.  swoje Jubileusze obchodziły: s. Faustyna Przybylska (60 lat profesji zakonnej) i s. Aleksandra Piotrowiak (50 lat profesji zakonnej). Uroczysta Eucharystia została odprawiona w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego w Wodzisławiu Śląskim (Jedłownik). (CZYTAJ DALEJ...)
Czas formacji letniej Sióstr Juniorystek
Od 14 do 20 lipca Siostry Juniorystki: S. Jadwiga, S. Lena z Grodziska Mazowieckiego, s. Emma z Przemyśla i s. Irena z Lublina przeżywały letni zjazd formacyjny z Siostrą Mistrzynią Zdzisławą. Ten szczególny czas, rozpoczęła Pielgrzymka do Rostkowa i Przasnysza wszystkich grup formacyjnych.
Druga część naszego spotkania odbyła się w Irenie, prowadziła ją s. Mistrzyni Zdzisława Swoboda, która przez konferencje i wprowadzenie do medytacji, pomogła nam pochylać się nad tajemnicą wierności i przyjaźni z Panem Jezusem, odwołując się m.in. do przykładu św. Jana Chrzciciela.
W czwartek przeżywałyśmy szczególny czas – dzień skupienia, który poprowadził dla nas Ks. Proboszcz z Zaklikowa – Ks. Dr Michał Mierzwa. Były to chwilę przepełnione modlitwą i adoracją, dzięki którym mogłyśmy się duchowo ubogacić, zatrzymać i przyjrzeć swojemu powołaniu.
Podczas pobytu w Irenie Siostry Juniorystki, które na co dzień pracują na różnych placówkach, miały okazję do budowania wspólnoty, rekreacji, a także odpoczynku.
Chwała Panu za ten wyjątkowy i potrzebny czas.
Śladami Św. Stanisława Kostki
W roku poświęconym św. Stanisławowi Kostce – patronowi młodzieży, 14 lipca 2018 r. wszystkie grupy formacyjne: Aspirat, Nowicjat i Juniorat wraz z Siostrami Mistrzyniami: s. Donatą Bielak, s. Jonataną Papińską i s. Zdzisławą Swoboda udały się do Rostkowa i Przasnysza. Były to miejscowości związane z życiem św. Stanisława.
Sanktuarium św. Stanisława w Rostkowie to pierwszy cel pielgrzymki, gdzie prawdopodobnie stał dom rodzinny Kostków. Miejscowy Ks. Proboszcz kan. Adam Chmielewski opowiedział nam krótki życiorys Świętego oraz dzięki Jego otwartości i gościnności miałyśmy możliwość modlitwy w kościele i ucałowania relikwii.
Następnie udałyśmy się do Przasnysza. Tam modliłyśmy się w Kościele Farnym pw. św. Wojciecha, gdzie Święty został ochrzczony i spoczywają doczesne szczątki Jego najbliższej rodziny. W Przasnyszu znajduje się również Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ufundowany przez brata św. Stanisława – Pawła Kostkę. Jeden z Ojców Pasjonistów oprowadził nas po Klasztorze oraz zapoznał z historią tego miejsca. Był to twórczy czas integracji między wspólnotami formacyjnymi, który przeżyłyśmy radośnie, łącząc przyjemne z pożytecznym.


Synod 2018 - "Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania"
W październiku 2018 odbędzie się synod biskupów poświęcony młodym, ich wierze oraz rozeznawaniu powołania.  Serdecznie zapraszamy do lektury dokumentu, który jest zbiorczym przedstawieniem wypowiedzi ze spotkania ponad 300 młodych przedstawicieli z całego świata, którzy zgromadzili się w Rzymie w dniach 19-24 marca 2018 roku na inauguracyjnym Spotkaniu Przedsynodalnym Młodych, oraz 15 tysięcy młodych, którzy wypowiadali się w grupach na portalu Facebook.

3-7 lipca 2018 r. – Jubileuszowa Pielgrzymka śladami Matki Założycielki
W dniu 3 lipca 2018 z domu generalnego w Grodzisku Maz. wyruszyła autokarowa pielgrzymka Sióstr na Ukrainę, gdzie są początki naszego Zgromadzenia. Pomysłodawcą i przewodnikiem duchowym pielgrzymki była Matka Generalna Antonina Kasjaniuk. Dzięki pomocy i wielkiemu zaangażowaniu Ks. Proboszcza Grzegorza Drausa ze Lwowa mogłyśmy dotykać śladów miejsc gdzie powstawało nasze Zgromadzenie, gdzie żyły i pracowały Matka Założycielka i pierwsze Siostry Zgromadzenia. (CZYTAJ DALEJ...)
Srebrny Jubileusz 2018 - Grodzisk Mazowiecki
1 lipca 2018 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz. rocznicę 25- lecia profesji zakonnej przeżywało 9 Sióstr : s. Krystyna Sikora , s. Emanuela Góra,  s. Milena Kowalska, s. Rachela Chilicka, s. Marzena Glusiec, s. Dagmara Szkoda, s. Monika Albiniak,  s. Danuta Ziomek , s. Maristella Zgrzendek. (CZYTAJ DALEJ...)
Złoty Jubileusz s. Elwiry Piekarskiej w Irenie
Dnia 17. 06. 2018 r. swój Złoty Jubileusz – 50 lat życia zakonnego obchodziła w Irenie s. Elwira Piekarska. W czasie Jubileuszowej Eucharystii koncelebrowanej przez Ks. Proboszcza Dra Michała Mierzwę i Ks. Kapelana Mieczysława Jańca, s. Elwira po homilii odnowiła śluby zakonne. W Uroczystości uczestniczyła Matka gen. Antonina Kasjaniuk wraz z Siostrami z Zarządu oraz Siostry przybyłe z pobliskich placówek oraz cała Ireńska Wspólnota. Po Mszy św. odbył się montaż słowno-muzyczny, którego treść była wypełniona słowami wdzięczności za dar i łaskę powołania. Jubileusz to czas łaski i dziękczynienia, które przedłuża się, by nasza Jubilatka przez cały rok mogła korzystać z obfitości duchowych darów, które są do Jubileuszu przypisane.
Przemyśl – 3 czerwca 2018 r. - Jubileusz Siostry Szymony
„Wielbi dusza moja Pana”
W dniu 03.06.2018 r. Wspólnota Sióstr Opatrzności Bożej z Przemyśla przeżywała radosną Uroczystość 50 – lecia ślubów zakonnych Siostry Szymony Telus. Msza Święta jubileuszowa której przewodniczył Ks. Prałat Jan Mazurek wraz z kapłanami:
Ks. Krzysztofem Rzepką i Ks. Proboszczem Henrykiem Dobosz, rozpoczęła się o godz. 12:00.
Po Eucharystii i wspólnym świętowaniu przy stole, wszyscy zaproszeni goście udali się na salę teatralną, na sztukę przygotowaną przez wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii pt.: ”Moja droga do Nieba”.  Rekreacja sprawiła wiele radości i dała wiele cennych wskazówek jak należy odnaleźć swoją drogę do szczęścia.
Czcigodnej Siostrze Jubilatce życzymy, by Pan w Swej Opatrzności obficie
Jej błogosławił i umacniał w dalszym kroczeniu za Jezusem. Szczęść Boże.  
2 czerwca 2018 – XXII spotkanie młodych w Lednicy.
W sobotę 2 czerwca br. pod Bramę Rybę znowu zjechały tysiące osób z całego kraju i zza granicy. Wśród uczestników było kilka Sióstr naszego Zgromadzenia wraz z młodzieżą z miejsc w których pracują.Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem “JESTEM”. Jestem Chryste, bo Ty tego chciałeś. JESTEM – kocham i chcę nadal ofiarowywać swoje życie dla Ciebie w służbie drugiemu człowiekowi.

27 czerwca 2018 r. – Niedziela Trójcy Św. – Patronalne Święto naszego Zgromadzenia
"O jutrze masz wiedzieć jedynie to, że Opatrzność Boża wstanie dla ciebie wcześniej niż słońce"
O. Lacordaire
O Bożej Opatrzności można by mówić i pisać wiele. Czym więc jest owa Opatrzność? To nic innego jak wielka troska Boga - zrządzenie, przez które Bóg prowadzi swoje stworzenia do doskonałości. Boża Opatrzność jest wielką tajemnicą, jest przymiotem Boga Ojca, który roztacza opiekę nad wszystkim co stworzył, a szczególnie nad człowiekiem, by doprowadzić go do pełnej doskonałości i ostatecznego celu jak mówi A. Zuberbier.(CZYTAJ DALEJ...)


3/4 maja 2018 r. - Nocne czuwanie Sióstr w Tokyo
W łączności z Siostrami zgromadzonymi na nocnym czuwaniu Zgromadzenia u św. Józefa w Kaliszu, Siostry Misjonarki z Japonii modliły się na całonocnej Adoracji w kościele św. Anzelma w Tokyo. (CZYTAJ DALEJ...)
3/4 maja 2018 r. - Nocne czuwanie Zgromadzenia u św. Józefa w Kaliszu
W jubileuszowym Roku 160 – lecia istnienia Zgromadzenia, zachęcone przez Matkę Generalną Antoninę Kasjaniuk  podjęłyśmy nocne czuwanie modlitewne u św. Józefa w Kaliszu z 3/4 maja br.
Modlitwę rozpoczęłyśmy już od godz. 17.00, razem z pielgrzymami którzy w każdy pierwszy czwartek miesiąca przybywają do Kalisza by modlić się w intencji rodzin i o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. (CZYTAJ DALEJ...)ARCHIWUM


 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego