Visp - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Menu główne:

Visp

Misje > Szwajcaria

Visp - Szwajcaria - 25 Marca 2015 r. -  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -
Jubileusz 25 - lecia Profesji zakonnej
S. Oktawii Chilickiej  i S. Izabeli Sobolewskiej


Gdy popatrzymy na Maryje nasze serca otwierają się nadzieje bo widzimy, jak wielkie rzeczy dokonuje Bóg, gdy w pokorze zgadzamy się na wypełnienie JEGO woli ….(św. J.P II, 2004r.).                                                       
25 Marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to Dzień Świętości Życia, … w tym dniu również Wspólnoty Sióstr w Szwajcarii świętowały Srebrny Jubileusz życia ślubami zakonnymi S. Oktawii Chilickiej i S. Izabeli Sobolewskiej.
         W kaplicy domowej w Visp, o godz. 12.00 zgromadzeni Kapłani, Siostry z dwóch Wspólnot zakonnych - Sion i Visp - oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej Mszy św. Jubileuszowej. Mszy św. przewodniczył Ks. Jan Anders kapelan domu w Visp, współkoncelebrowali zaprzyjaźnieni kapłani: Ks. Zenon, Ks. Marek i ks. Andrzej. Siostry Jubilatki wspólnie  odnowiły   profesję  zakonną, a na zakończenie liturgii zostało wyśpiewane uroczyste Te Dum …, dziękując Bogu  za dar powołania i wytrwania Sióstr Jubilatek.
        W zanoszonych modlitwach pamiętano także o S. Helenie,  która  w Japonii złożyła w tym dniu pierwszą Profesję zakonną, a także o naszym Zgromadzeniu, prosząc o Boże Błogosławieństwo i dar nowych powołań.
        Życzenia które były składane Siostrom Jubilatkom, zawierały prośbę,  by miłość Jezusa pomnażała się w ich sercach, aby w dalszym życiu towarzyszyła im głęboka świadomość, że są kochane przez Boga bez względu na wszystko.
     

      

9 - 11 października 2014 r. - wizytacja kanoniczna w Visp

W dniach od 9 do 11 października 2014 r. nasza Wspólnota w Visp przeżywała wizytację kanoniczną. Wizytację przeprowadziła Matka generalna Antonina Kasjaniuk wraz z S. Marią Kaproń - wikarią generalną Zgromadzenia.
Matka Generalna wraz z Siostrą Marią przyleciały do Szwajcarii 6 października i rozpoczęły pobyt we wspólnocie w Sion. Obie wspólnoty przywitały Matkę wraz z Siostrą Marią u Sióstr w Sion.
Szkoda że pobyt Matki był tak krótki. Nie było czasu na pokazanie piękna alpejskich gór.
10 października wspólną kolacją z Siostrami z Sion pożegnałyśmy Matkę Generalną i Siostrę Marię.

2 luty 2013 r. - Dzień Życia Konsekrowanego

Boże Narodzenie

Dom i zakład pracy Sióstr w Visp w Szwajcarii.Praca wśród chorych.


Jubileusz S. Marcjanny Iskrzyckiej
  Nasza wspólnota z Visp w tym roku trwa w dziękczynieniu za 25 lat konsekracji zakonnej S. Marcjanny Iskrzyckiej. Podczas uroczystej Mszy św. Jubileuszowej pod przewodnictwem Ks. Biskupa K. Zadarko, na którą przebyli zaproszeni goście i wszyscy mieszkańcy domu S. Marcjanna odnowiła śluby zakonne. Dziękczynienie za dar powołania i trwania na obranej drodze - składały wraz z nami Siostry ze Sionu i zaproszeni goście. Wśród nich byli Polacy, którzy uczestniczą w comiesięcznej Mszy św. organizowanej dla nich w naszej kaplicy. Po Mszy św. były życzenia i wspólna agapa.
Dziękujemy Bogu za te chwile, za radość i życzliwość a Siostrze Marcjannie życzymy wielu Łask i Bożego Błogosławieństwa.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 
Szukaj
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego