Srebrny Jubileusz 2018 r. - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Srebrny Jubileusz 2018 r.

Foto galeria
Srebrny Jubileusz 2018

1 lipca 2018 r. w domu generalnym w Grodzisku Maz. rocznicę 25- lecia profesji zakonnej przeżywało 9 Sióstr : s. Krystyna Sikora , s. Emanuela Góra,  s. Milena Kowalska, s. Rachela Chilicka, s. Marzena Glusiec, s. Dagmara Szkoda, s. Monika Albiniak,  s. Danuta Ziomek , s. Maristella Zgrzendek.   Największym darem tego dnia była dla nas Eucharystia, którą sprawował J. E. Ks. Bp Paweł Socha z Zielonej Góry oraz Kapłani: Ks. Kanonik Stanisław Budzyński z Biłogoraja, Ks. Kanonik Jan Pawlik z Niemiec,  Ks. Kanonik Mirosław Donabidowicz z Zielonej Góry, Ks. Proboszcz Romuald Kokoszka ze Zbrosławic i Ks. Kapelan Wiesław Kosiński z Grodziska Maz.  

Niedzielne uroczystości poprzedziło  duchowe przygotowanie: tygodniowe rekolekcje w Łące oraz  3- dniowe spotkanie dla całej grupy formacyjnej w domu generalnym . Był to wspaniały czas odnowy i umocnienia. Spotkanie rozpoczęła Matka Generalna Antonina Kasjaniuk,  wyjaśniając nam co to jest jubileusz. Wykłady z S. Mistrzynią Marią Kaproń , konferencje Ks. Szymona Kulwickiego SAC, oraz homilie Ks. Kapelana Wiesława Kosińskiego uświadomiły nam na nowo, że „ szczęście nie polega na tym, aby wiedzieć coś o Bogu, ale aby mieć Go w sobie samym ‘’, że „choć każda z nas ma różne indywidualne wektory, które wytyczają jej konkretne życie, to dla osoby zakonnej nie ma innej drogi jak wierne życie ślubami: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa ‘’, oparte  na miłości do Boga. Bóg objawiając się człowiekowi, sięga po rodzaj miłości oblubieńczej - miłości pragnienia i bardzo się w tej miłości ku nam uniża i pokonuje wszystkie przeszkody aby w naszych sercach mogło dokonać się „wylanie Ducha Św.’’… .

 Od Matki Generalnej, naszych współsióstr i gości otrzymałyśmy wiele życzeń. Wśród nich najbardziej pozostały nam życzenia „głodu, ognia i wojny”: zawsze odczuwać głód pragnienia Boga, żeby palił się w nas płomień Bożej miłości, oraz walczyć o dobro i nie poprzestawać na bylejakości.

Pragniemy, żeby nasz jubileusz i łaski z nim związane były udziałem Wszystkich Sióstr Naszego Zgromadzenia.
Wróć do spisu treści