Nocne czuwanie Zgromadzenia u św. Józefa w Kaliszu - Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

Nocne czuwanie Zgromadzenia u św. Józefa w Kaliszu

Foto galeria
3/4 maja 2018 r. - Nocne czuwanie Zgromadzenia u św. Józefa w Kaliszu
W jubileuszowym Roku 160 – lecia istnienia Zgromadzenia, zachęcone przez Matkę Generalną Antoninę Kasjaniuk  podjęłyśmy nocne czuwanie modlitewne u św. Józefa w Kaliszu z 3/4 maja br.
Modlitwę rozpoczęłyśmy już od godz. 17.00, razem z pielgrzymami którzy w każdy pierwszy czwartek miesiąca przybywają do Kalisza by modlić się w intencji rodzin i o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył Ks. Arcybiskup Tomasz Peta z Kazachstanu przy współkoncelebrze Biskupów Kościoła Kaliskiego: Bpa Edwarda Janiaka, Bpa Stanisława Napierały, Bpa Łukasza Buzuna i Bpa seniora Teofila Wilskiego oraz licznie zebranych kapłanów. Na Jubileuszowe czuwanie przybyły Siostry z wielu Wspólnot w Polsce oraz ze Sławuty na Ukrainie. Razem z Siostrami przybyli tez wierni świeccy z parafii gdzie Siostry posługują, młodzież oraz Rodziny Sióstr.
Nocną modlitwę rozpoczęłyśmy o godz. 21.00 śpiewając apel Jasnogórski. Mszę św. o północy sprawowali kapelani naszych Wspólnot z Grodziska Maz. i z Ireny, homilię wygłosił Ks. Kapelan Wiesław Kosiński. Na zakończenie Mszy św. Matka Generalna Antonina Kasjaniuk w Akcie Zawierzenia oddała na nowo całe Zgromadzenie pod opiekę św. Józefa. Zakończeniem czuwania były Godzinki do św. Józefa wyśpiewane o świcie. Czas od Apelu Jasnogórskiego do godz. 6.00 rano, spędzony w “domu u św. Józefa” minął szybko i z sercami pełnymi wdzięczności wracałyśmy do naszych Wspólnot.  
Wróć do spisu treści