Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Przejdź do treści

<br />

Foto galeria

28 maja 2016 r. - MODLITEWNIE I REKREACYJNIE

Misyjni na licheńskich ścieżkach

Ziemia Konińska bogata jest w wyjątkowe miejsca kultu maryjnego. Są one niezwykle silne i religijnie bardzo żywe, choćby za przyczyną: Kawnic, Złotkowa, Bieniszewa, Skulska, a przede wszystkim Lichenia.

Właśnie do tej, wymienionej jako ostatniej miejscowości, 28 maja 2016 r. pojechali uczniowie aktywnie angażujące się w dzieła Koła Misyjnego przy parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie i w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz z katechetką - s. Lilianą Sochą SDP i Przemysławem Ciesielskim. Za cel swojej pielgrzymki wybrali Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, mieszczące się w dekanacie konińskim II, w sąsiedniej diecezji włocławskiej.

Będąc w tym wyjątkowym miejscu młodzi z Goliny wzięli udział w Mszy św. i modlili się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Przemierzyli pątniczy szlak ścieżkami Golgoty. Podziwiali piękno Bazyliki Mniejszej oraz otaczającą ją zieleń. Zwiedzili też kościoły - parafialny pw. św. Doroty i Matki Bożej Częstochowskiej. W międzyczasie skorzystali z rekreacji, radosnej agapy i placu zabaw przy hotelu „Arka”.

Pobyt w sanktuarium w Licheniu śmiało można zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ połączone w nim zostało i coś dla ducha, jak, i dla ciała.

Przemysław CiesielskiWróć do spisu treści